Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Niebawem ruszą prace związane z budową brakującego odcinka ze Zbiornika Augustowska w kierunku Parku Oruńskiego. Właśnie podpisano umowę na realizację zadania.   

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy dwóch gdańskich nekropolii – Cmentarza Salvator i Cmentarza Garnizonowego. Projekty będą gotowe w październiku przyszłego roku.

W ramach Programu Rewitalizacji plac nadwodny u zbiegu ulic Wyzwolenia i Władysława IV przejdzie w przyszłości metamorfozę. Właśnie ogłoszono przetarg na zagospodarowanie terenu. Projekt powstanie w 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Do końca roku powstanie prawoskręt z al. Havla kierunku Centrum. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt jego budowy wyniesie niecałe 950 tys. złotych.

W kwietniu 2021 r. będzie gotowa dokumentacja projektowa dotycząca budowy trzech przejść dla pieszych przez magistralę kolejową. Nowe tunele i przejazdy zastąpią istniejące kolizyjne przejazdy w poziomie torów. Zamiast nich, mieszkańcy zyskają trzy bezpieczne przejścia podziemne pod torami wraz z dojściem do przystanków SKM i PKP.

Rusza przebudowa budynku przy ul. Królikarnia, którego metamorfoza została ujęta w Programie Rewitalizacji. Koszt remontu wyniesie ok. 2,3 mln złotych. Prace zakończą się w październiku 2021 r.