Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Pozostałe inwestycje

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przedmiotem przedsięwzięcia inwestycyjnego był remont istniejącego ciągu pieszego na odcinku, który zlokalizowany jest częściowo na terenie parku Brzeźnieńskiego w granicy Pasa Technicznego brzegu morskiego, przy zejściu na plażę nr 34 oraz częściowo na terenie Portu Gdańskiego.

Zakres rzeczowy zadania obejmował: 

Na terenie gdańskiego ZOO wybudowany został budynek hodowlano – ekspozycyjny - pawilon dla patasów, będący pomieszczeniem wewnętrznym dla zwierząt, o powierzchni użytkowej 183,79 m2 i powierzchni zabudowy 224,31 m2. 

 

Park Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy pośrodku miasta. Piękny i stary park to wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju, wyciszenie się. W ubiegłym roku zagospodarowana została botaniczna część parku nawiązująca swym charakterem do ogrodów japońskich. W roku 2016 natomiast Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła zadanie, którego celem było wyposażenie terenu ogrodu botanicznego w elementy małej architektury.