Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Remont chodnika i budowa 3 dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana w ramach BO 2019

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Remont chodnika i budowa 3 dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

To najkrótsze, najbardziej uczęszczane drogi dla rowerzystów do Parku Reagana i nad morze którymi przyjeżdżają mieszkańcy całego miasta, także rolkarze oraz dzieci na hulajnogach. Ich brak powoduje niebezpieczeństwo dla pieszych ponieważ rowerzyści korzystają wtedy z chodników.


Projekt nr 1: ul. Jagiellońska połączyłaby drogę rowerową, z ciągiem rowerowym na ulicy Chłopskiej, która wychodzi z parku Reagana i jest niedokończona. Jest najkrótszym, jednym z najbardziej popularnych kierunków ponieważ  bezpośrednio prowadzi do krainy zabawy.
Projekt nr 2: ul. Obrońców Wybrzeża -  dokończenie drogi rowerowej.
Projekt nr 3: ul.Kołobrzeska -  remont chodnika i dokończenie drogi rowerowej od przejazdu rowerowego w kierunku ulicy Czarny Dwór najkrótszą drogą do wejścia "B" w parku nad morze. Montaż stojaków na rowery po środku krainy zabawy w ilości  5 sztuk. Aktualnie mieszkańcy przypinają rowery do ogrodzenia ujęcia wody.

W ramach zadania pn. "Remont chodnika i budowa 3 dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana" w ramach BO 2019 DRMG pozyskała dokumentację projektową dla inwestycji. Szacowany koszt wykonania całości zadania przekraczał wielokrotnie budżet założony we wniosku do BO, postanowiono zatem o ograniczeniu jego zakresu. W maju br. ogłoszono przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej, jednak ze względu na bardzo duże przekroczenie budżetu (o ok. 500 tysięcy złotych przy posiadanych środkach w wysokości 643 tysięcy) zdecydowano, że wykonana zostanie droga rowerowa przy ul. Obrońców Wybrzeża. 


Renont chodnika i 3 drogi

 

Aktualizacja, 18.11.2020 r.

17 listopada ogłoszono przetarg na brakujący odcinek drogi rowerowej przy ul. Obrońców Wybrzeża pomiędzy komisariatem policji, a skrzyżowaniem z ul. Czarny Dwór. Otwarcie ofert zaplanowano na początek grudnia. Prace mają zakończyć się w maju 2021 r.


Aktualizacja, 28.10.2020 r.

W ramach inwestycji zbudowany zostanie brakujący odcinek drogi rowerowej przy ul. Obrońców Wybrzeża pomiędzy komisariatem policji, a skrzyżowaniem z ul. Czarny Dwór. Wykonane zostanie ok. 300 metrów nawierzchni z masy bitumicznej. Dodatkowo, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, dokonana zostanie korekta lokalizacji wiaty przystankowej przystanku Przymorze Wielkie 01.

W listopadzie planujemy ogłosić postępowanie przetargowe na realizację zadania we wskazanym wyżej zakresie. Planowany termin zakończenia prac to II kwartał 2021 r.

Aktualizacja, 13.07.2020 r.

Przetarg został unieważniony. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia nowego postępowania.

Aktualizacja, 22.06.2020 r.

22 czerwca poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Wpłynęły dwie oferty, z których najniższa opiewa na  ponad 1,172 mln złotych. Na budowę zarezerwowano ponad 643 tys. złotych. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 27.05.2020 r.

Ogłoszono przetarg na realizację zadania na ul. Jagiellońskiej. Oferty w przetargu poznamy w drugiej połowie czerwca. Realizacja chodnika i drogi rowerowej wraz z "małą architekturą" na fragmencie ul. Jagiellońskiej potrwa 4 miesiące od daty podpisania umowy.