Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Aktywna Matarnia - Klukowo, Matarnia, Złota Karczma w ramach BO 2019

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania Aktywna Matarnia - Klukowo, Matarnia, Złota Karczma w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Rezultatem realizacji projektu będzie poprawa bezpieczeństwa oraz zorganizowanie miejsc aktywnego odpoczynku. Bezpośrednimi beneficjentami będą przede wszystkim dzieci i młodzież, którym zapewnimy bezpieczeństwo w dotarciu do szkoły w Klukowie, a także miejsca, w których będą mogły aktywnie i beztrosko spędzać czas (zadania dla osiedli Matarnia i Złota Karczma).

Projekt podzielony został na trzy zadania:
1) Bezpieczna droga do szkoły - budowa chodnika w Klukowie
2) Oświetlenie placu zabaw i kosze na śmieci – os. Matarnia
3) Leśny zakątek i boisko do koszykówki – os. Złota KarczmaMatarnia

Aktualizacja, 22.10.2020 r.

Zadanie „Aktywna Matarnia - Klukowo, Matarnia, Złota Karczma” składa się z trzech części: budowy chodnika w Klukowie (ul. Telewizyjna/ul. Radiowa), oświetlenia placu zabaw przy ul. Podchorążych oraz zagospodarowania fragmentu leśnego terenu na os. Złota Karczma na cele rekreacyjne. Niestety środki na realizację BO są ogeaniczone i w obecnej sytuacji nie ma możliwości dołożenia dodatkowych środków na realizację wszystkich elementów wniosku. 

Koszt zadania szacowany na etapie opiniowania wniosku przed głosowaniem jest jedynie kosztem orientacyjnym. Realne koszty realizacji zadania określa dopiero przygotowana dokumentacja projektowa, która szczegółowo uwzględnia wszystkie elementy realizacji. W przypadku powyższego zadania koszt realizacji wszystkich trzech części, znacząco przekracza kwotę przeznaczoną na wykonanie wszystkich elementów zadania (290 000 zł, pomniejszone o koszt pozyskania dokumentacji).

Aby maksymalnie wykorzystać środki, przy jednoczesnym uzyskaniu maksymalnych korzyści dla mieszkańców obecnie przygotowujemy się do  realizacji dwóch pierwszych części zadania, tj.  oświetlenia placu zabaw na osiedlu Matarnia, które planowane jest w IV kw. br. oraz wykonania chodnika w Klukowie, planowanego do realizacji w 2021 roku. Dla III część zadania, obejmującej zagospodarowanie fragmentu leśnego terenu na os. Złota Karczma, w 2021 roku zakończy się opracowanie dokumentacji projektowej.