Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - W Gdańsku powstanie pierwszy w mieście plac zabaw dla… dorosłych

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W Gdańsku powstanie pierwszy w mieście plac zabaw dla… dorosłych

Od Lipiec 13, 2020 12:30 aż Lipiec 14, 2020 14:30
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Pierwszy w Gdańsku plac zabaw dla dorosłych powstanie w Parku Reagana i nosić będzie nazwę Karuzelin. Na pomysł jego utworzenia wpadł jeden z mieszkańców, który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na jego budowę.

W Gdańsku nie wybudowano dotychczas takiego miejsca, ale sytuacja zmieni się w tym roku. W centralnej części Parku Reagana jesienią powstanie plac zabaw dla dorosłych. Na miejscu oprócz wysokich huśtawek i leżanki obrotowej znajdzie się m.in. hamak. Nie zapomniano również  o stojakach na rowery i ławkach. Prace potrwają 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym przegłosowano także trzy  inne zadania na terenie Parku Reagana. Jednym z nich jest budowa pięciu huśtawek na istniejącym placu zabaw w parku. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z Wykonawcą – firmą WT Bonsai. Koszt nowych huśtawek to ponad 36 tys. złotych.

W ramach BO,  Park Reagana zyska również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowanych zostanie 49 LED-owych lamp, które znacznie zwiększą poziom bezpieczeństwa. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru Wykonawcy. Budowa potrwa 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Ponadto przegłosowano projekt przewidujący remont chodnika i budowę trzech dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana. Nowe fragmenty ścieżek mają powstać w 4 miesiące na ul. Jagiellońskiej, ul. Obrońców Wybrzeża i ul. Kołobrzeskiej. Dla tego zadania pozyskano dokumentację projektową i ogłoszono przetarg na realizację, który został unieważniony z powodu zbyt wysokich ofert. Obecnie przygotowujemy się do ponowienia postępowania.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska koordynuje 45 wniosków  z Budżetu Obywatelskiego 2019,  które przekładają się na realizację 72 zadań. Cykl realizacji projektowych z BO przewidziany jest na dwa lata.