Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Podpisano umowę na zaprojektowanie zastępczych ogródków działkowych na Wyspie Sobieszewskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Podpisano umowę na zaprojektowanie zastępczych ogródków działkowych na Wyspie Sobieszewskiej

Od Październik 17, 2019 12:49 aż Październik 17, 2019 23:49
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W czwartek, 17 października podpisano umowę na projekt zamiennych ogródków działkowych, które powstaną na Wyspie Sobieszewskiej. Ich powstanie wymusiła budowa linii tramwajowej Nowa Bulońska. W celu rekompensaty dla działkowców, którzy utracili swoje ogródki z powodu inwestycji, zaplanowano budowę nowych.

Budowę nowych ogródków działkowych przewidziano w Sobieszewie, w pobliżu ul. Klimatycznej. Docelowo ogródki mają zostać połączone z ROD Heweliusz. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej. Projekt ma uwzględnić odwodnienie terenu, przyłączenie do sieci wodociągowej, oświetlenie wraz z siecią elektroenergetyczną, układ drogowy wraz z alejkami na terenie ogrodu działkowego, a także projekt toalety i wiat śmietnikowych.

Dokumentacja ma zostać opracowana w niecałe 6 miesięcy od daty podpisania umowy. Projekt stworzy firma Diogenes Studio sp. z o.o. Koszt opracowania to ponad 177 tys. złotych.

W przeszłości zastępcze ogródki działkowe powstały m.in. przy ul. Źródlanej i ul. Klimatycznej.