Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa wiaduktu Biskupia Górka - ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU!.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy budowy wiaduktu Biskupia Górka.

Aktualizacja 23.12.2019 r.

Otwarcie tunelu pod Forum Gdańsk w kierunku Wiaduktu Biskupia Górka

Dobra wiadomość dla kierowców. We wtorek, 24 grudnia o godzinie 10 zostanie otwarty wylot z tunelu pod Forum Gdańsk w ciągu ul. Nowe Podwale Grodzkie.

Wjazd na ul. Nowe Podwale Grodzkie będzie możliwy z ul. Okopowej,  jadąc z kierunku Centrum i skręcając w prawo. Wyjazd z tunelu  będzie możliwy jedynie w ul. Trakt Świętego Wojciecha. Nowa organizacja ruchu nie przewiduje możliwości wjazdu do tunelu z Traktu św. Wojciecha.

wyjazd z tunelu

Aktualizacja, 26.03.2019 r.

Od poniedziałku, 1 kwietnia zamknięty dla ruchu zostanie fragment jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego -
od Węzła Unii Europejskiej do skrzyżowania z ul. Toruńską (odcinek ok. 200 m). Zmiany związane są z kolejnym etapem prac przy budowie Wiaduktu Biskupia Górka. Wprowadzona organizacja obowiązywać będzie przez okres ok. 3 m-cy.

SAMOCHODY

Od Strony Dworca PKP

Ruch pojazdów w stronę Pruszcza Gdańskiego, na odcinku ok. 200 m, odbywać się będzie po jezdni
w kierunku Centrum. Droga w kierunku Centrum na czas wprowadzonej zmiany będzie jezdnią z 2 pasami ruchu w kierunku Centrum i 1 pasem ruchu w kierunku Pruszcza Gdańskiego (2+1). Organizacja w tej formie będzie stała i nie będzie zmieniana w ciągu dnia.

Jadąc od strony Dworca PKP w kierunku Pruszcza Gdańskiego należy pojechać ul. Nowe Podwale Grodzkie (tunel). Wyjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie na ul. Trakt Św. Wojciecha będzie się odbywał bez sygnalizacji świetlnej i będzie możliwy tylko w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Wyjazd w kierunku ul Toruńskiej
i ul. Okopowej zostanie zamknięty.

Skrzyżowanie Al. Armii Krajowej z Traktem Św. Wojciecha

Zjazd od strony Jasienia z Al. Armii Krajowej w stronę Pruszcza Gdańskiego zostanie zamknięty. Objazd
z Al. Armii Krajowej w stronę Pruszcza Gdańskiego możliwy będzie przez ul. Rzeźnicką lub ul. Żabi Kruk. (dotyczy sam. osobowych).

Ul. Podwale Przedmiejskie

Bezpośredni zjazd z ul. Podwale Przedmiejskie w kierunku Pruszcza Gdańskiego nie będzie możliwy. Objazd
w kierunku Pruszcza możliwy będzie poprzez zawrócenie na węźle Unii Europejskiej (auta osobowe) na węźle Groddecka (auta ciężarowe) i dalej przez ul. Rzeźnicką lub ul. Żabi Kruk (dotyczy sam. osobowych).

Skrzyżowanie ul. Okopowej z Toruńską

Ul. Okopowa będzie ulicą jednokierunkową w kierunku Centrum. Lewoskręt z ul. Okopowej w stronę Pruszcza Gdańskiego zostanie zamknięty, możliwy będzie natomiast ruch prosto przez ul. Nowe Podwale Grodzkie (tunel) lub w prawo w kierunku Podwale Przedmiejskie.

Ul. Toruńska

Ruch w ul. Toruńskiej w kierunku ul. Okopowej będzie odbywał się jednokierunkowo w kierunku Traktu
Św. Wojciecha.

Trakt Św. Wojciecha

Od miejsca gdzie Trakt Św. Wojciecha przechodzi w jedną dwukierunkową jezdnię utrzymana zostanie dotychczasowa organizacja (2 +1) zmieniana w zależności od pory dnia. W godzinach 13:00 – 18:00 udostępnione będą dla ruchu 2 pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego i 1 w kierunku Gdańska. Natomiast
w godzinach 18:00 – 13:00 udostępnione zostaną 2 pasy w kierunku Gdańska i jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

 

PIESI

Ruch pieszy będzie się odbywał jak dotychczas.

 

AUTOBUSY

Przystanek autobusowy przy ul. Toruńskiej zostanie przesunięty w stronę Pruszcza Gdańskiego i usytuowany na BUS pasie tuż przed skrzyżowaniem z ul. Zaroślak.

Okopowa 3 mniejsza

 

Aktualizacja 22.03.2019 r.

Informujemy o planowanej zmianie organizacji ruchu na ul. Toruńskiej w dniu 23.03.2019 r. od godz. 7:00. Ruch będzie się odbywać zgodnie z mapką. Zmiana będzie polegała na otwarciu wlotu w ul. Rzeźnicką od strony Olszynki i zamknięciu od strony centrum.

Torunska 23 03 19

Aktualizacja, 22.02.2019

W piątek, 22 lutego o godz. 17 zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu organizacji ruchu na ul. Toruńskiej. Na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej z ul. Żabi Kruk, nastąpi otwarcie wlotu w ul. Żabi Kruk w kierunku Olszynki oraz włączona zostanie sygnalizacja świetlna. Odcinek ul. Żabi Kruk od skrzyżowania Żabi Kruk – Toruńska, do skrzyżowania Wilcza – Żabi Kruk, będzie odcinkiem dwukierunkowym.

Od 22.02 (piątek) od godz. 17, wprowadzony zostanie zakaz wjazdu w ul. Rzeźnicką w kierunku ul. Świętej Trójcy. Na wlocie od ul. Rzeźnickiej z kierunku Olszynki wprowadzony zostanie nakaz skrętu w lewo, natomiast na wlocie ul. Toruńskiej od ul. Żabi Kruk wprowadzony zostanie nakaz jazdy na wprost.

Ul. Toruńska pozostaje jednokierunkowa na odcinku od mostu nad Motławą do ul. Okopowej. Taka organizacja ruchu potrwa około 2 tygodnie.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę!

Torunska 22 02 19

Aktualizacja, 25.01.2019

W weekend zostanie zamknięty fragment ul. Toruńskiej. W sobotę (26.01) o godzinie 6.00 nastąpi zamknięcie ul. Toruńskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Lastadia do wysokości mostu. Utrudnienia potrwają do niedzieli (27.01) do godziny 22. W tym czasie objazd zostanie wytyczony ul. Okopową, Podwale Przedmiejskie i Chmielną.

lastadia

Aktualizacja, 30.11.2018 r.

W najbliższy weekend  (1-2.12) prowadzone będą prace na ul. Toruńskiej, które wymuszą zamknięcie odcinka drogi dla ruchu kołowego.

Od godziny 6:00 w dniu 01.12  (sobota) do godziny 23:00 w dniu 02.12 (niedziela) ul. Toruńska będzie niedostępna dla kierowców. Zmiany dotyczą odcinka od Starej Motławy do ul. Lastadia. Objazd wyznaczono ulicę Okopową, Podwale Przedmiejskie i Chmielną.

Aktualizacja, 22.11.2018 r.

 

W piątek (23.11) o godzinie 13. zostanie udostępniona dla ruchu ulica Zaroślak. W sobotę (24.11) na stałe trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej.

Koniec prac na ul. Zaroślak. Od piątku (23.11) , od godziny 13 kierowcy bez przeszkód będą mogli korzystać z drogi. Przebudowa ul. Zaroślak jest częścią budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka.

Przypominamy, że ulica będzie w dalszym ciągu placem budowy. Docelowy układ drogowy Zaroślaka, w tym wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni oraz budowa mostku nad Kanałem Raduni, zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

Od soboty, 24.11.2018 r., w związku z otwarciem dla ruchu drogowego ul. Zaroślak, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 108, 118, 918 i N4.

  •  Linie 108, 118:

- powrót na stałe trasy od pierwszych porannych kursów, tj. przez Zaroślak i Stary Chełm.

  • Linia 918:

- zawieszenie funkcjonowania.

  • Linia N4:

- powrót na stałą trasę od nocy z soboty na niedzielę, 24/25.11.2018 r. , tj. przez Zaroślak i Stary Chełm,

- brak obsługi przystanku „Płocka 06” [1865].

 

Aktualizacja 02.11.2018 r.

Prace w ul. Zaroślak

W związku budową wiaduktu Biskupia Górka zamknięty dla ruchu został odcinek ul. Zaroślak, na wysokości od budynku nr 21 przy ul. Zaroślak, do budynku nr 10 przy ul. Spadzistej (w rejonie mostku).  Udostępnienie tego odcinka planowane jest ok. 20 listopada.

Panująca w ostatnich dniach deszczowa aura nie pozwoliła na wykonanie wszystkich prac nawierzchniowych w zakładanym do końca października terminie. W nadchodzącym tygodniu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, planowana jest kontynuacja prac związanych z układaniem kolejnych warstw podbudowy oraz warstwy wiążącej nawierzchni.  W związku z tym, udostępnienie drogi zarówno dla samochodów jak i dla komunikacji zbiorowej planowane jest ok. 20 listopada.

Nie oznacza to jednak zakończenie prac w rejonie ul. Zaroślak, gdyż ulica będzie w dalszym ciągu placem budowy. Docelowy układ drogowy Zaroślaka ( w tym wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni oraz budowa mostku nad Kanałem Raduni) zaplanowano na wiosnę 2019.

O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem, za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z budową przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

Aktualizacja 12.10.2018

W celu zwiększenia efektywności funkcjonowania zatwierdzonej organizacji ruchu, od poniedziałku 15 października wprowadzena zostanie korekta godzin, w których następuje przeniesienie ruchu z dwóch pasów w relacji Centrum – Pruszcza Gdański na dwa pasy w relacji Pruszcz Gdański – Centrum.

W związku z powyższym wprowadza się korektę godzin w harmonogramie zmiany liczby pasów ruchu w ww. relacjach:

- Dwa pasy ruchu w relacji Pruszcz Gdański – Centrum w godz. 5:30 – 13:00

- Dwa pasy ruchu w relacji Centrum – Pruszcz Gdański w godz. 14:00 – 4:30

W godzinach zmiany organizacji ruchu - 4:30-5:30 oraz 13:00-14:00 – środkowy pas ruchu będzie wyłączony z ruchu. Zmiana obowiązuje do końca budowy Wiaduktu Biskupia Górka.

 

 

 

Aktualizacja 26.09.2018 r.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom poruszającym się ul. Trakt Św. Wojciecha, w dniach 26-28.09.2018r. w godzinach 9-13 będzie wprowadzone zawężenie jezdni w stronę centrum na odcinku do 50 m do jednego pasa ruchu. Zwężenie jest konieczne dla wykonania robót palowych w bliskiej odległości od jezdni. Utrudnienia będą wprowadzone w okresie, gdy obowiązują 2 pasy ruchu w kierunku centrum tak, aby zachować przejezdność całej trasy.

****

Uwaga! Zmiany na ul. Zaroślak!

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy Wiaduktu Biskupia Górka, w nocy
z niedzieli na poniedziałek (15/16.07.2018) ok. godz. 23.15, zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zaroślak na odcinku między budynkiem nr 21 przy ul. Zaroślak a budynkiem nr 10 przy ul. Spadzistej (na wysokości mostku).

Objazd dla pojazdów wyznaczony zostanie po następujących trasach:
• w kierunku Zaroślak/Chełm po drodze biegnącej równolegle do Traktu św. Wojciecha, przekroczenie kanału Raduni i włączenie do ul. Zaroślak (około 400 m od istniejącego skrzyżowania Traktu Św. Wojciecha z ul. Zaroślak)
• w kierunku centrum: ul. Cienista, ul. Sikorskiego, Aleja Armii Krajowej, Okopowa, Trakt Św. Wojciecha, ul. Zaroślak.

Ruch pieszy będzie się odbywał po tymczasowym chodniku przy ul. Spadzistej wzdłuż budynku nr 10, następnie po ul. Kaznodziejskiej do ul. Spadzistej i dojście do ul. Zaroślak przy budynku nr 5 na ul. Spadzistej. Mieszkańcy do swoich posesji będą mogli się dostać ulicami Spadzistą i Kaznodziejską.

Dla rowerzystów wyznaczony został objazd wzdłuż budynku nr 10 przy ul. Spadzistej, następnie po ul. Kaznodziejskiej do ul. Spadzistej i ul. Spadzistą aż do budynku nr 8 na
ul. Zaroślak.
Taka organizacja potrwa do końca września.
Prosimy o zachowanie ostrożności.

Zmiany podyktowane są rozpoczęciem kolejnego etapu robót związanych z budową Wiaduktu Biskupia Górka, polegających na rozbiórce istniejącej nawierzchni, wykonaniu kanalizacji deszczowej, przełożeniu kabli energetycznych i teletechnicznych (wraz
z demontażem istniejących instalacji), wykonaniem nowej nawierzchni jezdni wraz
z podbudowami oraz przyległym chodnikiem i dwiema zatokami autobusowymi.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej:

Autobusy linii dziennych 108 i 118 oraz linii nocnej N4 nie będą mogły przejechać ul. Zaroślak. Dla tych linii zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu:
1. Funkcjonowanie linii 108 i 118 zostanie całkowicie zawieszone. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza 918 co 20 minut w ciągu dnia i co 30 minut po godz. 20:00 na trasie:


Kierunek Ujeścisko -> Chełm:
Ujeścisko Jeleniogórska – Piotrkowska – Warszawska - Łódzka – Havla – Witosa – zajazd na pętlę Chełm Więckowskiego – Cienista – Brzegi – Stoczniowców – Hirszfelda – Wronki – Buczka – Chałubińskiego – Sikorskiego – Chełm Witosa
Kierunek Chełm -> Ujeścisko:
Chełm Witosa – Sikorskiego – Chałubińskiego – Buczka – Reformacka – Stoczniowców – Brzegi – Cienista – Witosa – zajazd na pętlę Chełm Więckowskiego – Witosa – objazd skrzyżowania Łostowicka/Armii Krajowej – Havla – Łódzka – Warszawska – Piotrkowska – Ujeścisko Jeleniogórska.
2. Nieobsługiwane będą przystanki:
· „Dragana – Kładka” [1244]
· „Dragana – Szkoła” [1245]
· „Zaroślak” [1236], [1237]

3. Dla linii nocnej N4 – pomiędzy przystankami „Buczka” i „Brama Wyżynna” będzie obowiązywać trasa objazdowa: ... - Chałubińskiego – Sikorskiego – Armii Krajowej – Okopowa - ... Na trasie objazdu obowiązują przystanki jak dla linii nocnej N13 i dodatkowo na żądanie: „Grabowskiego” [1243].
Szczegóły na temat realizacji zadania:
http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=874
Aktualizacja 30.05.2018 r.

Uwaga kierowcy! Zmiany w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha

W związku z kontynuacją robót związanych z budową wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku w nocy z dnia 3.06.2018 r. na 4.06.2018 r. wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu polegająca na zwężeniu jezdni Traktu św. Wojciecha.
W godzinach 13:00 – 18:00 udostępnione będą dla ruchu dwa pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego i jeden w kierunku Gdańska. Natomiast w godzinach 18:00 – 13:00 udostępnione zostaną dwa pasy w kierunku Gdańska i jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Organizacja w układzie dwa + jedno obowiązywała będzie do końca realizacji zadania. Ponadto w związku z koniecznością przebudowy elementów teletechniki w najbliższą środę 30.05.2018 r. zostanie wprowadzone jednostronne zawężenie w ciągu ulicy Okopowej oraz całkowite zamknięcie wjazdu w ulicę Św. Trójcy od strony ulicy Okopowej. Objazd do ulicy Św. Trójcy przez ulice: Podwale Przedmiejskie oraz ulicę Rzeźnicką. Utrudnienia w tym miejscu powinny potrwać około dwa dni. Za niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

We wtorek, 20 marca, o godz. 12 nastąpi przekazanie firmie Budimex placu budowy. Natomiast w piątek, 23 marca, od godz. 17.00, planowane jest całkowite zamknięcie parkingu przy ul. Okopowej w rejonie Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego wraz z zejściem (schody). Będą tam prowadzone prace rozbiórkowe i wycinka drzew.


Jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy (1-2 kwietnia), czyli w ciągu dwóch najbliższych tygodni, nastąpi:
- wyłączenie chodnika wzdłuż Traktu św. Wojciecha od strony południowej, a ścieżka dla pieszych będzie po drugiej stronie ulicy;
- całkowite wyłączenie z ruchu ul. Augustyńskiego (przy parkingu).

Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

Kwiecień:


- zawężenie pasa traktu na Trakcie św. Wojciecha bez zmniejszenia ilości kierunków ruchu; dalej będą więc dwa pasy ruchu (2+2), ale jezdnia będzie tam zwężona;

- przystanek autobusowy Zaroślak w kierunku Gdańska zostanie przeniesiony na skrzyżowanie z ulicą Toruńską;

- nastąpi częściowe wyłączenie chodników wzdłuż Traktu św. Wojciecha po obu stronach ulicy.

Maj:

W maju kolejne poważne zmiany:

- wyłączenie jednego pasa ruchu, czyli już nie 2+2, ale 2+1.
Będzie zmienna organizacja ruchu:
od godz. 13.00 do 18.00 działać będą dwa pasy ruchu wylotowe w kierunku Pruszcza Gdańskiego i jeden w kierunku Gdańska,

od godz. 18.00 do 13.00 - odwrotnie, czyli działać będą dwa pasy ruchu do Gdańska i jeden do Pruszcza Gdańskiego;

- dalsze prace przy budowie parkingu wielopoziomowego;

- budowa nowego mostu nad kanałem Raduni; przesunięcie aktualnego mostu kilkaset metrów w kierunku Oruni;


Organizacja ruchu - Budowa wiaduktu Biskupia Górka (kliknij w nazwę).
Przypominamy

Wiadukt Biskupia Górka, zlokalizowany w ciągu Traktu Św. Wojciecha, to główne połączenie centrum Gdańska z Orunią i południowymi dzielnicami miasta. Obecną konstrukcję zastąpi nowa.

Istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha, powstanie też nowy układ drogowy od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie budowany będzie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

Budowa ma potrwać do 30 lipca 2019. Jest podzielona na dwa zadania:

- budowa wiaduktu Biskupia Górka i przebudowa układy drogowego (finansowanie z UE);
- budowa parkingu wielopoziomowego w obszarze, gdzie dziś jest parking przed Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim (ul. Okopowa). Powstanie tam wielopoziomowy parking na 450 miejsc parkingowych.


Więcej informacji na temat inwestycji Link