Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany organizacji ruchu na ul. Podwale Przedmiejskie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w ruchu w pobliżu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową

Aktualizacja, 4.05.2020 r.

Od środy 06.05.2020 r., nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. W związku z zakończeniem prac związanych z przebudową skrzyżowania ulic Podwale Przedmiejskie z Łąkową, przywrócona zostanie obsługa Stogów i Przeróbki przez linie tramwajowe 8 i 9.

W związku z tym na linii autobusowej 111 nie będą już wykonywane dodatkowe kursy w relacji Dworzec Główny – Kłosowa. Linia 158 wraca do poprzedniego rozkładu jazdy. Na stałą trasę wróci również linia autobusowa T8.

Aktualizacja 17.04.2020

Od wtorku 21.04.2020 r., na okres około 2 tygodni, wyłączony z ruchu zostanie układ torowiska. W tym czasie zgodnie z ustaleniami z ZTM będzie funkcjonowała komunikacja zastępcza. Perony autobusowe będą wyznaczone w miejscach przystanków tymczasowych funkcjonujących tak jak na chwilę obecną.  

Z uwagi na prowadzone prace na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Łąkową nastąpią zmiany na liniach 8, 9, 111 i T8,

TRAMWAJE

  • Linia 8

- tramwaje nie będą dojeżdżać do pętli „Przeróbka”. Linia 8 będzie funkcjonować do przystanku „Węzeł Groddecka” w śródmieściu Gdańska, trasą: Jelitkowo – Przymorze – Zaspa – Stocznia SKM – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Śródmieście SKM – Węzeł Groddecka. Powrót: Węzeł Groddecka – Urząd Miejski – Hucisko – Dworzec Główny i dalej stałą trasą linii do Jelitkowa.

  • Linia 9

- tramwaje nie będą dojeżdżać do krańca „Stogi Zimna”. Linia 9 będzie funkcjonować do przystanku „Węzeł Groddecka” w śródmieściu Gdańska, trasą: Strzyża PKM – Opera Bałtycka – Uniwersytet Medyczny – Dworzec PKS – Węzeł Groddecka. Powrót: Węzeł Groddecka – Śródmieście SKM – Brama Wyżynna – Dworzec Główny i dalej stałą trasą linii do pętli „Strzyża PKM”,

- linia będzie funkcjonować tylko w dni powszednie, w godz. ok. 4:30 – ok. 16:30.

AUTOBUSY

  • Linia zastępcza T8

- autobusy będą kursować na wydłużonej trasie – ze Stogów Plaży, przez Przeróbkę do Dworca Głównego.

- trasa w kierunku Stogów Plaży: Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Podwale Przedmiejskie – Siennicka - Lenartowicza – Przeróbka - Budzysza - Niska - Rozłogi - Nowotna - Stogi Plaża

- trasa w kierunku Dworca Głównego: Stogi Plaża - Nowotna - Rozłogi - Wrzosy - Skiby - Budzysza – Lenartowicza – Przeróbka – Siennicka – Podwale Przedmiejskie – Brama Wyżynna – Dworzec Główny

W dni powszednie w godzinach szczytu przewozowego, autobusy pojadą co około 5 minut, w pozostałych godzinach co około 8-10 minut, w godzinach wczesnoporannych i wieczornych co 15 minut. W soboty, niedziele i święta obowiązuje podstawowa częstotliwość co około 8-10 minut.

  • Linia 111

W dni powszednie w godzinach szczytu zostanie zwiększona częstotliwość kursowania do co około 10 minut. Zwiększona liczba kursów będzie obowiązywała tylko na tym najbardziej obciążonym odcinku, tj. między Dworcem Głównym a przystankiem „Kłosowa”.

 

Aktualizacja, 4.03.2020r.

We wtorek, 10 marca o godz. 10 nastąpi zmiana w organizacji ruchu na Podwalu Przedmiejskim. Jezdnia w kierunku centrum zostanie zawężona na wysokości skrzyżowania z ul. Łąkową i ruch odbywać się będzie jednym pasem (podobnie jak w odwrotnym kierunku). Nie będzie możliwość wjazdu i wyjazdu z ul. Łąkowej.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej tydzień. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Planowane terminy wprowadzenia zmian mogą ulec przesunięciu z uwagi na proces inwestycyjny. W rejonie prowadzonych robót prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Lakowa 04 03 20

***

Od czwartku 27.02. od godziny 7 rano na ul. Podwale Przedmiejskie jezdnia w kierunku Elbląga zostanie zawężona na wysokości skrzyżowania z ul. Łąkową i ruch odbywać się będzie jednym pasem. Ruch w kierunku Centrum odbywać się będzie dwoma pasami.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej tydzień. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Planowane terminy wprowadzenia zmian mogą ulec przesunięciu z uwagi na proces inwestycyjny. W rejonie prowadzonych robót prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

 

Podwale Lakowa 2