W związku z planowanym na 17.06.2019 r. rozpoczęciem prac w ul. Na Stoku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Na wysokości ul. Na Stoku 3abcd nastąpi zwężenie jednego pasa ruchu i wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

 

 

Prace związane są z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z zabezpieczeniem i stabilizacją osuwisk w rejonie Biskupiej Górki. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu poinformujemy
w późniejszym terminie.

na Stoku

Aktualizacja 21.06.2019 r. 

W poniedziałek (24.06) zostanie zamknięty fragment ul. Na Stoku, w pobliżu nieruchomości przy ul. Na Stoku 3 ABCD. Zamknięcie ulicy związane jest z koniecznością rozbiórki pustostanu, na który pozyskano zgodę Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Utrudnienia potrwają przez około trzy tygodnie. Objazd wyznaczono ul. Pohulanka i ul. Biskupią.

W pobliżu ul. Na Stoku, ul. Pohulanka i ul. Biskupiej zostaną zabezpieczone skarpy. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich dotyczy skarpy w okolicy ul. Pohulanka i Na Stoku. Druga część prac zostanie przeprowadzona w pobliżu ul. Biskupiej. W ramach inwestycji zostanie wykonana podpora gruntowa wraz ze studniami. Skarpy zostaną zabezpieczone specjalnymi gwoździami. Wykonany zostanie drenaż z odpływem prowadzącym do nowopowstałych studni. Cześć skarp zostanie wzmocniona i obudowana. Ponadto Wykonawca założy monitoring geodezyjny, który wskazywać będzie stan skarp. Osuwiska zyskają  także nową zieleń.  Wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do listopada 2019 roku. Koszt inwestycji to niecałe 4,87 mln złotych.

Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę!

na Stoku 1