Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na ul. Okopowej

W nocy z niedzieli na poniedziałek (30.06./1.07.) planowane są zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Trakt Św. Wojciecha – Okopowej i Toruńskiej. W godzinach 0.30-4.30 nastąpi przełożenie ruchu na nowo wykonaną jezdnię ul. Okopowej. Jednocześnie zostanie zamknięty zostanie wlot ul. Toruńskiej na skrzyżowanie z ul. Okopową.

 

 

Ruch pojazdów będzie odbywał się według schematów:

- Pruszcz Gdański – Toruńska  ulicami: Okopową – Św. Trójcy – Rzeźnicka lub Okopową – Podwale Przedmiejskie – Rzeźnicka lub Żabi Kruk;

- Centrum – Toruńska będzie odbywał się poprzez estakadę na Węźle Unii Europejskiej – Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk;

- Podwale Przedmiejskie – Toruńska – poprzez pas do zawracania na Węźle Unii Europejskiej – Rzeźnicką lub Żabi Kruk;

- Toruńska – Pruszcz Gdański – poprzez Węzeł Unii Europejskiej i zawrotkę na Węźle Hucisko lub skrzyżowanie ul. Podwale Przedmiejskie i Chmielną – Węzeł Unii Europejskiej i zawrotkę na Węźle Hucisko

Okopowa 01 07b


_ _ _ _ _ _ _ _ _

W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest wprowadzenie zmian w ruchu na ul. Okopowej. Zamknięty zostanie odcinek ul. Okopowej na wysokości Urzędów Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego. Ten fragment będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Ulica Toruńska zostanie otwarta dla ruchu w obu kierunkach. 

Dojazd do ulicy Mostowej odbywać się będzie przez ulicę Rzeźnicką, która pozostanie jednokierunkowa, ale nastąpi zmiana kierunku jazdy. Auta na ul. Rzeźnickiej poruszać się będą od ul. Toruńskiej w kierunku ul. Augustyńskiego.  Dojazd do ulicy Toruńskiej odbywać się będzie przez jednokierunkową ulicę Żabi Kruk,  gdzie również nastąpi zmiana kierunku jazdy. Ruch pojazdów na Żabim Kruku będzie możliwy od ul. Augustyńskiego w kierunku ul. Toruńskiej.

Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca roku.

W związku z kolejnym etapem budowy Wiaduktu Biskupia Górka, piesi i rowerzyści mogą spodziewać się zmian na ul. Okopowej. Zamknięty zostanie ruch pieszy i rowerowy na odcinku od wyjścia z tunelu do ul. Armii Krajowej, a na odcinku od tunelu w kierunku ul. Zaroślak ruch odbywać się będzie po tymczasowym chodniku.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około 3 miesiące.

O kolejnych zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem. Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę!


Zmiany na liniach autobusowych 123 i 131

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu budowy wiaduktu Biskupia Górka, od środy, 24.04.2019 r., od wczesnych godzin porannych, zamknięty zostanie ruch kołowy w ciągu ul. Okopowej (odcinek przy Urzędach: Wojewódzkim i Marszałkowskim). Oznacza to zmiany w organizacji ruchu, które w sposób bezpośredni przełożą się na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Jak i którędy pojadą autobusy?

  • Linie 123, 131 w kierunkach: Orunia Równa/Olszynka Szkoła:

- od przystanku „Brama Wyżynna” [1033] do przystanku „Brama Nizinna” [1197] autobusy pojadą objazdem, ulicami: Wały Jagiellońskie – Okopową –Podwalem Przedmiejskim – Żabim Krukiem – Toruńską – Rzeźnicką – Pod Zrębem  - i dalej stałymi trasami.

Przestanie obowiązywać obsługa tymczasowego przystanku „Muzeum Narodowe” [9191] w ciągu ul. Żabi Kruk. Zacznie obowiązywać obsługa przystanku „Muzeum Narodowe” [1190] w stałej lokalizacji (przy ulicy Toruńskiej) i nowego, tymczasowego przystanku „Rzeźnicka” [9196] w ciągu ul. Rzeźnickiej.

  • Linie 123, 131 w kierunkach: Wały Piastowskie/Matemblewo:

- od przystanku „Brama Nizinna” [1196] do przystanku „Toruńska” [1104] objazd ulicami: Pod Zrębem – Żabim Krukiem – Toruńską – Okopową – i dalej stałymi trasami. Obowiązywać będzie obsługa przystanku „Muzeum Narodowe” [1190] w stałej lokalizacji (przy ul. Toruńskiej).

Uwaga: przystanki „Urząd Wojewódzki/ Marszałkowski” [1194, 1195] (w obu kierunkach) zostaną tymczasowo zawieszone.


Okopowa zamkniecie

Tunel pieszy Okopowa2