Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany na ul. Toruńskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Aktualizacja, 26.03.2019 r.

Wiadukt Biskupia Górka – zmiany w pobliżu Węzła Unii Europejskiej


Od poniedziałku, 1 kwietnia zamknięty dla ruchu zostanie fragment jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego -
od Węzła Unii Europejskiej do skrzyżowania z ul. Toruńską (odcinek ok. 200 m). Zmiany związane są z kolejnym etapem prac przy budowie Wiaduktu Biskupia Górka. Wprowadzona organizacja obowiązywać będzie przez okres ok. 3 m-cy.

SAMOCHODY

Od Strony Dworca PKP

Ruch pojazdów w stronę Pruszcza Gdańskiego, na odcinku ok. 200 m, odbywać się będzie po jezdni
w kierunku Centrum. Droga w kierunku Centrum na czas wprowadzonej zmiany będzie jezdnią z 2 pasami ruchu w kierunku Centrum i 1 pasem ruchu w kierunku Pruszcza Gdańskiego (2+1). Organizacja w tej formie będzie stała i nie będzie zmieniana w ciągu dnia.

Jadąc od strony Dworca PKP w kierunku Pruszcza Gdańskiego należy pojechać ul. Nowe Podwale Grodzkie (tunel). Wyjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie na ul. Trakt Św. Wojciecha będzie się odbywał bez sygnalizacji świetlnej i będzie możliwy tylko w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Wyjazd w kierunku ul Toruńskiej
i ul. Okopowej zostanie zamknięty.

Skrzyżowanie Al. Armii Krajowej z Traktem Św. Wojciecha

Zjazd od strony Jasienia z Al. Armii Krajowej w stronę Pruszcza Gdańskiego zostanie zamknięty. Objazd
z Al. Armii Krajowej w stronę Pruszcza Gdańskiego możliwy będzie przez ul. Rzeźnicką lub ul. Żabi Kruk. (dotyczy sam. osobowych).

Ul. Podwale Przedmiejskie

Bezpośredni zjazd z ul. Podwale Przedmiejskie w kierunku Pruszcza Gdańskiego nie będzie możliwy. Objazd
w kierunku Pruszcza możliwy będzie poprzez zawrócenie na węźle Unii Europejskiej (auta osobowe) na węźle Groddecka (auta ciężarowe) i dalej przez ul. Rzeźnicką lub ul. Żabi Kruk (dotyczy sam. osobowych).

Skrzyżowanie ul. Okopowej z Toruńską

Ul. Okopowa będzie ulicą jednokierunkową w kierunku Centrum. Lewoskręt z ul. Okopowej w stronę Pruszcza Gdańskiego zostanie zamknięty, możliwy będzie natomiast ruch prosto przez ul. Nowe Podwale Grodzkie (tunel) lub w prawo w kierunku Podwale Przedmiejskie.

Ul. Toruńska

Ruch w ul. Toruńskiej w kierunku ul. Okopowej będzie odbywał się jednokierunkowo w kierunku Traktu
Św. Wojciecha.

Trakt Św. Wojciecha

Od miejsca gdzie Trakt Św. Wojciecha przechodzi w jedną dwukierunkową jezdnię utrzymana zostanie dotychczasowa organizacja (2 +1) zmieniana w zależności od pory dnia. W godzinach 13:00 – 18:00 udostępnione będą dla ruchu 2 pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego i 1 w kierunku Gdańska. Natomiast
w godzinach 18:00 – 13:00 udostępnione zostaną 2 pasy w kierunku Gdańska i jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

 

PIESI

Ruch pieszy będzie się odbywał jak dotychczas.

 

AUTOBUSY

Przystanek autobusowy przy ul. Toruńskiej zostanie przesunięty w stronę Pruszcza Gdańskiego i usytuowany na BUS pasie tuż przed skrzyżowaniem z ul. Zaroślak.

***

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku (18.03) zmiany na ul. Toruńskiej

W poniedziałek, 18 marca, od godziny 6 rano na ul. Toruńskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Od poniedziałku zostanie zamknięty wjazd z ul. Rzeźnickiej w ul. Toruńską w kierunku Olszynki. Dojazd do ul. Toruńskiej możliwy będzie przez ul. Wilczą oraz ul. Żabi Kruk. Ulica Toruńska pozostanie jednokierunkowa na całej długości w kierunku Okopowej. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około tydzień.

 

Utrudnienia wynikają z prowadzonymi pracami na kanale deszczowym w ul. Toruńskiej, które wykonywane są w ramach inwestycji związanej z budową wiaduktu Biskupia Górka. Szczegółowe informacje na temat zadania można znaleźć na stronie DRMG: http://www.drmg.gdansk.pl/index.php/aktualnie-realizujemy/1363-wiadukt-biskupia-gorka

Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę.

Aktualizacja 22.03.2019 r.

Informujemy o planowanej zmianie organizacji ruchu na ul. Toruńskiej w dniu 23.03.2019 r. od godz. 7:00. Ruch będzie się odbywać zgodnie z mapką. Zmiana będzie polegała na otwarciu wlotu w ul. Rzeźnicką od strony Olszynki i zamknięciu od strony centrum.

Torunska 23 03 19

Aktualizacja 15.03.2019 r.

Torunska 18 03 19BZ

Aktualizacja 22.02.2019 r.

W piątek, 22 lutego o godz. 17 zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu organizacji ruchu na ul. Toruńskiej. Na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej z ul. Żabi Kruk, nastąpi otwarcie wlotu w ul. Żabi Kruk w kierunku Olszynki oraz włączona zostanie sygnalizacja świetlna. Odcinek ul. Żabi Kruk od skrzyżowania Żabi Kruk – Toruńska, do skrzyżowania Wilcza – Żabi Kruk, będzie odcinkiem dwukierunkowym.

Od 22.02 (piątek) od godz. 17, wprowadzony zostanie zakaz wjazdu w ul. Rzeźnicką w kierunku ul. Świętej Trójcy. Na wlocie od ul. Rzeźnickiej z kierunku Olszynki wprowadzony zostanie nakaz skrętu w lewo, natomiast na wlocie ul. Toruńskiej od ul. Żabi Kruk wprowadzony zostanie nakaz jazdy na wprost.

Ul. Toruńska pozostaje jednokierunkowa na odcinku od mostu nad Motławą do ul. Okopowej. Taka organizacja ruchu potrwa około 2 tygodnie.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę!

Torunska 22 02 19

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę.

Aktualizacja 08.02.2019 r.

W piątek (8.02) o godzinie 17. zmianie ulegnie tymczasowa organizacji ruchu. Zmiana polegać będzie na wydłużeniu odcinka na którym będzie odbywał się ruch jednokierunkowy w ul. Toruńskiej (kierunek do ul. Okopowej). Ruch jednokierunkowy zostanie wydłużony z obecnie funkcjonującego (od mostu nad Motławą do ul. Żabi Kruk) na odcinek od mostu nad Motławą do ul. Rzeźnickiej. W ramach wprowadzanej organizacji zostanie zamknięty wylot ul. Żabi Kruk od strony Olszynki. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez co najmniej tydzień.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę.

Objazd Torunska m

Aktualizacja, 1.02.2019

W weekend zostanie zamknięty fragment ul. Toruńskiej. W sobotę (2.02) o godzinie 6.00 nastąpi zamknięcie ul. Toruńskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Lastadia do wysokości mostu. Utrudnienia potrwają do niedzieli (3.02) do godziny 22. W tym czasie objazd zostanie wytyczony ul. Okopową, Podwale Przedmiejskie i Chmielną.

Utrudnienia związane są  z budową kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Toruńskiej w ramach budowy wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku.

  Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę.

Aktualizacja, 25.01.2019

W weekend zostanie zamknięty fragment ul. Toruńskiej. W sobotę (26.01) o godzinie 6.00 nastąpi zamknięcie ul. Toruńskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Lastadia do wysokości mostu. Utrudnienia potrwają do niedzieli (27.01) do godziny 22. W tym czasie objazd zostanie wytyczony ul. Okopową, Podwale Przedmiejskie i Chmielną.

 

Aktualizacja 29-11-18

Z dniem 01-12-2018 do dnia 02-12-2018 w ciągu ulicy Toruńskiej na odcinku od Starej Motławy do ul. Lastadia nastąpi całkowite zamknięcie odcinka.

Torunska objazd 4a

Torunska objazd tech 001

Aktualizacja 02-11-18

W poniedziałek rano, 5 listopada planowane jest zawężenie odcinka ul. Toruńskiej, na wysokości od skrzyżowania z ul. Żabi Kruk do mostu (ok. 125 m), w kierunku Traktu Św. Wojciecha.

Torunska