Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu Stogi - modernizacja linii tramwajowej na Stogach

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zmiany w ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Sucharskiego, Wrzosy i Szpaki

 

Aktualizacja 02.08.2019 r.

Zmiany w ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Sucharskiego, Wrzosy i Szpaki

  • Zmiany w ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Sucharskiego

Budzysza mapa

W nocy z 5 na 6 sierpnia 2019 roku planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic Sucharskiego, Lenartowicza i Wosia Budzysza, na granicy gdańskich dzielnic Przeróbka i Stogi.

Dodatkowo w najbliższy wtorek, 6 sierpnia zostaną zamknięte odcinki ulicy Wrzosy i Szpaki.

Ruch samochodowy

Zamknięte zostaną przejazdy przez torowisko tramwajowe w ciągu ulic Lenartowicza i Wosia Budzysza na skrzyżowaniu z ulicą Sucharskiego. Ruch samochodowy zostanie poprowadzony tymczasowymi przejazdami przez torowisko w większym oddaleniu od skrzyżowania.

Zjeżdżając z ulicy Sucharskiego od strony mostu wantowego w kierunku Przeróbki konieczne będzie skręcenie w prawo w ulicę Wosia Budzysza, aby tymczasowym przejazdem dostać się na jej północną jezdnię.

Zjeżdżając z ulicy Sucharskiego od strony tunelu pod Martwą Wisłą w kierunku Stogów kierowcy będą musieli skręcić w prawo w kierunku ulicy Lenartowicza, a następnie nawrócić na tymczasowym przejeździe zlokalizowanym za obecnym przystankiem tramwajowym.

Nieczynne przystanki tramwajowe

Nieczynne będą przystanki tramwajowe „Sucharskiego” oraz „Lenartowicza” na dotychczasowej trasie linii nr 9. Obsługę tego rejonu zapewni zastępcza linia autobusowa T8.

Tymczasowa organizacja ruchu utrzyma się przez około dwa miesiące.

  • Zamknięcie odcinków ulic Wrzosy i Szpaki

wrzosy mapa

 

W związku z budową kanalizacji deszczowej 6 sierpnia ok. godz. 11.00 zamknięty zostanie odcinek ulicy Wrzosy od ulicy Stryjewskiego do skrzyżowania z ulicą Sokoła. Dojazd z ulicy Sokoła do ulicy Wrzosy będzie możliwy poprzez ulicę Rozłogi.

Zamknięty zostanie również ok. 40-metrowy odcinek ulicy Szpaki od skrzyżowania z ulicą Stryjewskiego.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez ok. 1,5 miesiąca.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu są związane z kolejnym etapem przebudowy infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – Etap IVA. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę!1

 

Aktualizacja, 27.03.2019 r.

W sobotę i niedzielę, 30 i 31.03.2019 r. montowany będzie tymczasowy rozjazd przy przystanku tramwajowym „Sucharskiego”. Od soboty tramwajem dojedziemy jedynie do przystanku „Przeróbka”. Zmiany utrzymają się do końca realizacji inwestycji.

Co konkretnie się zmieni, czego mogą spodziewać się pasażerowie?

TRAMWAJE

 

  • W sobotę i niedzielę, 30 i 31.03.2019 r., kursy linii 9 skrócone będą do pętli Przeróbka,
  • tramwaje linii 9 od poniedziałku, 01.04.2019 r., będą dojeżdżać tylko do przystanku Sucharskiego,
  • nie zmienia się trasa linii 8 – tramwaje będą dojeżdżać, tak jak dotychczas, do pętli Przeróbka.

AUTOBUSY

 

  • Ze względu na brak możliwości obsługi Stogów przez komunikację tramwajową na tym etapie remontu, autobusowa linia zastępcza T8 będzie funkcjonować ze zwiększoną częstotliwością w godzinach szczytu: średnio co 7,5 minuty,
  • wybrane kursy linii autobusowych T8 i 111 będą obsługiwane autobusami przegubowymi,
  • najbardziej dogodnym miejscem przesiadki tramwaj/autobus nadal pozostanie pętla Przeróbka,
  • na linii autobusowej 158 z Wrzeszcza na Stogi wykonywany będzie dodatkowy kurs w  godzinach wieczornych, w soboty, niedziele i święta, co oznacza, że w godz. ok. 19:30 – ok. 21:30 wzrośnie częstotliwość kursowania: z 60 do 40 min.

***

Od piątku, 23 listopada w związku z planowanym wprowadzeniem kolejnego etapu prac przy przebudowie infrastruktury tramwajowej na Stogi, planowane jest zamknięcie torów tramwajowych. Dodatkowo od poniedziałku 26 listopada zamknięta zostanie ul. Stryjewskiego. Na odcinku od ul. Stryjewskiego do przystanku Stogi Plaża obowiązywała będzie komunikacja zastępcza.

Aktualizacja, 13.12

W sobotę 15 grudnia zostanie wprowadzona zmiana w obowiązującej organizacji ruchu na ul. Niskiej. Tego dnia od godziny 7 rano na ul. Niskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Objazd w kierunku przeciwnym zorganizowany zostanie ulicami Wrzosy/Zalesie/Skiby. Jest to efekt zgłaszanych przez mieszkańców propozycji usprawnienia komunikacji.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę!

***

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KOMUNIKACJI

Piątek 23.11, godz. 18  

Od piątku 23 listopada,  od godziny 18  do NIEDZIELI 25 LISTOPADA WŁĄCZNIE tramwaje będą kursowały wyłącznie do pętli na Przeróbce. Na trasie od Przeróbki do pętli Stogi Plaża kursowały będą autobusy komunikacji zastępczej T8, których trasa biec będzie ul. Sienną, Stryjewskiego i Nowotną.

Wydłużona trasa linii T8: Przeróbka (przystanek końcowy tramwajowy) – Lenartowicza – Sienna – Stryjewskiego – Nowotna – Stogi Plaża – Nowotna – Stryjewskiego – Sienna – Lenartowicza – Przeróbka (przystanek początkowy tramwajowy).


Tramwaje linii 8 i 9 od poniedziałku 26.11 od pierwszych kursów porannych

Od poniedziałku, 26 listopada tramwaje LINII 9 będą kończyły kurs w pobliżu skrzyżowania ulic Stryjewskiego i Skiby. Tam zostanie umiejscowiony tymczasowy przystanek tramwajowy. W tym miejscu  pasażerowie będą przesiadali się do autobusów komunikacji zastępczej, które będą kursowały AŻ DO PĘTLI Stogi Plaża.


8: Jelitkowo – Zaspa – Jana z Kolna – Dworzec Główny – pętla Przeróbka.

9: Strzyża PKM – Wrzeszcz – Dworzec Główny – Przeróbka – Stogi przystanek „Zimna” (linia obsługiwana wyłącznie taborem dwukierunkowym).


Od przystanku Lessowa do przystanku Zimna ruch tramwajowy będzie odbywał się tylko po jednym torze.

 

Zmiana tras autobusów linii T8, 111, 158, 258 i N8 – od poniedziałku 26 listopada od godz. 9:

T8: Przeróbka (przystanek końcowy tramwajowy) – Lenartowicza – Sienna – Skiby  – Niska – Rozłogi -Nowotna – Stogi Plaża – Nowotna – Krucza – Sokola – Niska – Skiby - Sienna – Lenartowicza – Przeróbka (przystanek początkowy tramwajowy).

158 i 258: Wrzeszcz PKP - ... – Sienna – Skiby  – Niska – Rozłogi -Nowotna – Stogi Plaża – Nowotna – Krucza – Sokoła – Niska – Skiby - Sienna – ... – Wrzeszcz PKP; na ul. Niskiej i Rozłogach/Kruczej zostaną zlokalizowane dodatkowe przystanki.

111 i N8: Centrum - ... – Siennicka – Lenartowicza – Sienna –Falck-Polonusa – Tamka – Kłosowa – Sówki - ... – Górki Zachodnie; na ul. F-Polonusa i Tamka zostaną zlokalizowane dodatkowe przystanki. Uwaga! Na okres remontu torowiska autobusy linii 111 zostaną wycofane z ul. Bajki o zostaną skierowane przez ul. Lenartowicza – jak linia N8.


 

  • OBJAZDY DLA KIEROWCÓW

Od poniedziałku 26.11, godz. 9

W poniedziałek, 26 listopada planowane jest zamknięcie  jezdni ul. Stryjewskiego, od skrzyżowania z ulicą Skiby. Nieprzejezdna będzie także ul. Nowotna, od ul. Stryjewskiego do ul. Kruczej.

Objazd w kierunku plaży wyznaczono ulicą Skiby, Niską, Rozłogi, Sokola i Kruczą.

W kierunku Górek Zachodnich kierowcy poruszać się będą ul. Falck Polonusa, Tamka i Kłosową.

Trasa będzie zamknięta co najmniej do końca lata 2019 roku. W tym czasie odbywać się będą prace związane ze zmianą nawierzchni drogi, przebudową  sieci gazowej, ciepłowniczej i kanału burzowego. Roboty odbywać się będą w rozproszonych punktach. Równocześnie trwać będzie instalacja nowych sieci teletechnicznych, oświetlenia i trakcji.

Apelujemy o ostrożną jazdę!

 Stryjewskiego objazd 4 poprawki

Aktualizacja

Od soboty (8 września) rozpoczyna się kolejny etap remontu torów tramwajowych na Stogach. W najbliższą sobotę rusza przebudowa torowiska na odcinku od ul. Kruczej do pętli tramwajowej Stogi Plaża. Oznacza to, że od pętli „Pasanil” do plaży na Stogach kursować będzie komunikacja zastępcza. Nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym. Przebudowane zostanie torowisko wraz z pętlą tramwajową, a także ścieżka rowerowa.

 

 

 

Prace rozpoczną się na odcinku od ul. Kruczej do pętli tramwajowej Stogi Plaża.

W związku z prowadzonymi pracami tramwaje dojeżdżać będą do skrzyżowania ul. Nowotnej z Kruczą.
Dalej na odcinku ul. Nowotnej do pętli Stogi Plaża kursować będzie komunikacja zastępcza. Prowadzone prace nie będą powodowały utrudnień w ruchu samochodowym. Z uwagi na prowadzone prace zamknięta będzie również ścieżka rowerowa po lewej stronie linii tramwajowej w kierunku plaży. Piesi korzystać będą z chodnika wzdłuż ul. Nowotnej (prawa strona w kierunku plaży).

Przypomnijmy, że modernizacja torów na Stogach rozpoczęła się na początku lipca. W związku z tym, w dalszym ciągu prowadzone będą prace na ul. Budzysza – Stryjewskiego, na odcinku od ul. Kruczej do Trasy Sucharskiego.

pre1 1

 

pre2

 

Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska od soboty 8 września ?  

Linie tramwajowe nr 3 i 8: trasy wszystkich kursów zostaną skrócone do pętli Stogi Pasanil wg nowych rozkładów jazdy.

Między Stogami Pasanilem a Stogami Plażą będą kursować autobusy linii 158 (258), których trasa z dotychczasowej pętli Stogi Zimna zostanie wydłużona aż do plaży.  Dodatkowo, w godzinach mniejszej częstotliwości funkcjonowania linii 158 (258), zostanie uruchomiona linia zastępcza T8 na trasie: Stogi Zimna – Stryjewskiego – Nowotna – Stogi Plaża.

Uwaga: przystanek „Zimna” [1052], wspólny z tramwajowym, będzie miejscem przesiadek z tramwajów na autobusy linii T8.  Celem umożliwienia łatwego i komfortowego dojazdu, autobusy będą czekać na dojeżdżające do przystanku tramwaje do 3 minut – to maksymalne dozwolone opóźnienie odjazdu z przystanku „Zimna”.

Bilet jednoprzejazdowy

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 3, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusami linii 158 (258) lub T8 do pętli Stogi Plaża.

Przypominamy Modernizacja torów na Stogach rozpoczęła się na początku lipca. Obecnie prace prowadzone są na ul. Budzysza – Stryjewskiego na odcinku od ul. Kruczej do Trasy Sucharskiego.

Aktualizacja 5.09.2018 r.