Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany na ul. Zaroślak

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 roboty 1

Prace w ul. Zaroślak

W związku budową wiaduktu Biskupia Górka zamknięty dla ruchu został odcinek ul. Zaroślak, na wysokości od budynku nr 21 przy ul. Zaroślak, do budynku nr 10 przy ul. Spadzistej (w rejonie mostku).  Udostępnienie tego odcinka planowane jest ok. 20 listopada.

Aktualizacja, 22.11.2018 r.

W piątek (23.11) o godzinie 13. zostanie udostępniona dla ruchu ulica Zaroślak. W sobotę (24.11) na stałe trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej.

Koniec prac na ul. Zaroślak. Od piątku (23.11) , od godziny 13 kierowcy bez przeszkód będą mogli korzystać z drogi. Przebudowa ul. Zaroślak jest częścią budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka.

Przypominamy, że ulica będzie w dalszym ciągu placem budowy. Docelowy układ drogowy Zaroślaka, w tym wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni oraz budowa mostku nad Kanałem Raduni, zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

Od soboty, 24.11.2018 r., w związku z otwarciem dla ruchu drogowego ul. Zaroślak, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 108, 118, 918 i N4.

  •  Linie 108, 118:

- powrót na stałe trasy od pierwszych porannych kursów, tj. przez Zaroślak i Stary Chełm.

  •  Linia 918:

- zawieszenie funkcjonowania.

  • Linia N4:

- powrót na stałą trasę od nocy z soboty na niedzielę, 24/25.11.2018 r. , tj. przez Zaroślak i Stary Chełm,

- brak obsługi przystanku „Płocka 06” [1865].

 

Aktualizacja 02.11.2018 r.

Panująca w ostatnich dniach deszczowa aura nie pozwoliła na wykonanie wszystkich prac nawierzchniowych w zakładanym do końca października terminie. W  nadchodzącym tygodniu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, planowana jest kontynuacja prac związanych z układaniem kolejnych warstw podbudowy oraz warstwy wiążącej nawierzchni.  W związku z tym, udostępnienie drogi zarówno dla samochodów jak i dla komunikacji zbiorowej planowane jest ok. 20 listopada.

Nie oznacza to jednak zakończenie prac w rejonie ul. Zaroślak, gdyż ulica będzie w dalszym ciągu placem budowy. Docelowy układ drogowy Zaroślaka ( w tym wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni oraz budowa mostku nad Kanałem Raduni) zaplanowano na wiosnę 2019.

O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem, za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z budową przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

Objazd dla pojazdów wyznaczony zostanie po następujących trasach:
• w kierunku Zaroślak/Chełm po drodze biegnącej równolegle do Traktu św. Wojciecha, przekroczenie kanału Raduni i włączenie do ul. Zaroślak (około 400 m od istniejącego skrzyżowania Traktu Św. Wojciecha z ul. Zaroślak)
• w kierunku centrum: ul. Cienista, ul. Sikorskiego, Aleja Armii Krajowej, Okopowa, Trakt Św. Wojciecha, ul. Zaroślak.

Ruch pieszy będzie się odbywał po tymczasowym chodniku przy ul. Spadzistej wzdłuż budynku nr 10, następnie po ul. Kaznodziejskiej do ul. Spadzistej i dojście do ul. Zaroślak przy budynku nr 5 na ul. Spadzistej. Mieszkańcy do swoich posesji będą mogli się dostać ulicami Spadzistą i Kaznodziejską.

Dla rowerzystów wyznaczony został objazd wzdłuż budynku nr 10 przy ul. Spadzistej, następnie po ul. Kaznodziejskiej do ul. Spadzistej i ul. Spadzistą aż do budynku nr 8 na
ul. Zaroślak.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Zmiany podyktowane są rozpoczęciem kolejnego etapu robót związanych z budową Wiaduktu Biskupia Górka, polegających na rozbiórce istniejącej nawierzchni, wykonaniu kanalizacji deszczowej, przełożeniu kabli energetycznych i teletechnicznych (wraz
z demontażem istniejących instalacji), wykonaniem nowej nawierzchni jezdni wraz
z podbudowami oraz przyległym chodnikiem i dwiema zatokami autobusowymi.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej:

Autobusy linii dziennych 108 i 118 oraz linii nocnej N4 nie będą mogły przejechać ul. Zaroślak. Dla tych linii zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu:
1. Funkcjonowanie linii 108 i 118 zostanie całkowicie zawieszone. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza 918 co 20 minut w ciągu dnia i co 30 minut po godz. 20:00 na trasie:


Kierunek Ujeścisko -> Chełm:
Ujeścisko Jeleniogórska – Piotrkowska – Warszawska - Łódzka – Havla – Witosa – zajazd na pętlę Chełm Więckowskiego – Cienista – Brzegi – Stoczniowców – Hirszfelda – Wronki – Buczka – Chałubińskiego – Sikorskiego – Chełm Witosa
Kierunek Chełm -> Ujeścisko:
Chełm Witosa – Sikorskiego – Chałubińskiego – Buczka – Reformacka – Stoczniowców – Brzegi – Cienista – Witosa – zajazd na pętlę Chełm Więckowskiego – Witosa – objazd skrzyżowania Łostowicka/Armii Krajowej – Havla – Łódzka – Warszawska – Piotrkowska – Ujeścisko Jeleniogórska.
2. Nieobsługiwane będą przystanki:
· „Dragana – Kładka” [1244]
· „Dragana – Szkoła” [1245]
· „Zaroślak” [1236], [1237]

3. Dla linii nocnej N4 – pomiędzy przystankami „Buczka” i „Brama Wyżynna” będzie obowiązywać trasa objazdowa: ... - Chałubińskiego – Sikorskiego – Armii Krajowej – Okopowa - ... Na trasie objazdu obowiązują przystanki jak dla linii nocnej N13 i dodatkowo na żądanie: „Grabowskiego” [1243].