Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany na ul. Jabłoniowej w ramach budowy linii tramwajowej Nowa Bulońska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 
5 kwietnia planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Jabłoniowej.

Aktualizacja, 2.04.2019 r.

W piątek, 5 kwietnia, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian na ul. Jabłoniowej. Od piątku zamknięty zostanie odcinek ul. Jabłoniowej od zjazdu Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej i ul. Jabłoniowej. Zmiana polegać będzie na zamknięciu jezdni w ul. Jabłoniowej na odcinku od zjazdu w Armii Krajowej do skrzyżowania ul. Jabłoniowej i ul. Warszawskiej. Objazdy wyznaczono ul. Leszczynową lub ul. Cedrową i al. Havla. Ruch na ul. Warszawskiej w relacji Szadółki – Ujeścisko będzie odbywał się bez zmian. Jednocześnie otwarta zostanie relacja z trasy W-Z do ul. Kartuskiej przez ul. Limbową.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej 2 miesiące. O kolejnych zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem.

 Jabloniowa 02 04 19 c 1

Aktualizacja 11.02.2019 r.

Wprowadzona w lipcu tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Jabłoniowej (przy wjeździe do straży pożarnej) i Kartuskiej, z uwagi na występowanie niekorzystnych warunków  gruntowych oraz konieczność przebudowy kanalizacji deszczowej, została wydłużona. Obowiązująca obecnie organizacja ruchu zakończy się w pierwszej połowie 2019 roku. Przedłużające się prace w rejonie ul. Jabłoniowej nie wpływają  jednak na wydłużenie terminu zakończenia całej inwestycji. Obecnie cały proces inwestycyjny przebiega zgodnie z harmonogramem.

 

Aktualizacja 18.07.2018


Kontynuujemy prace związane z budową ul. Nowej Bulońskiej Północnej, dlatego od 25 lipca (środa) od ok. godz. 12.00, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w ul. Jabłoniowej (przy wjeździe do straży pożarnej).

Taka organizacja planowana jest do końca października. Termin organizacji może ulec zmianie, o kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. 

W ramach tymczasowej organizacji całkowicie wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Limbowej od Kartuskiej do Jabłoniowej. Tym samym dojazd do węzła Jabłoniowa/Armii Krajowej (trasa WZ), nie będzie możliwy od strony ul. Kartuskiej.

Ponadto zjeżdżając z ul. Armii Krajowej w obrębie węzła Jabłoniowa/Armii Krajowej, będzie można jechać jedynie w kierunku Szadółek. Przejazd w kierunku ul. Kartuskiej będzie zamknięty.

Wjazd na węzeł Jabłoniowa/Armii Krajowej w obydwu kierunkach, możliwy będzie jedynie od strony Szadółek ulicą Jabłoniową.

Na wyłączonym odcinku ul. Jabłoniowej, dopuszczony zostanie ruch pieszy i rowerowy.

Objazd w kierunku Szadółek będzie odbywał się głównie ul. Leszczynową.

W ramach organizacji utworzone zostanie tymczasowe rondo na skrzyżowaniu Jabłoniowa – Leszczynowa – Turzycowa.

W tym czasie wykonawca będzie przebudowywał infrastrukturę podziemną i zmieni konstrukcję jezdni.


Nowa Bulonska 2

 Nowa Jabloniowa 1
.................................................................................................................................

16 lipca około godz. 11.00, wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na ul. Myśliwskiej.

Zmiany dotyczyć będą dwóch odcinków ulicy:

1. Skrzyżowanie ul. Myśliwskiej z ul. Bulońską (na wysokości kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)

Zamknięty dla ruchu zostanie fragment skrzyżowania ul. Bulońskiej z ul. Myśliwską w kierunku
ul. Piekarniczej (na wysokości kościoła). Zgodnie z wprowadzoną organizacją nie będzie możliwości zjazdu ulicą Myśliwską w kierunku ul. Piekarniczej. Dojazd do ulicy Piekarniczej odbywał się będzie przez ulicę Bulońską i Rakoczego. Jezdnia Bulońskiej w kierunku Rakoczego zostanie zawężona do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 60 m. Istniejący przystanek autobusowy „Migowo” zostanie przesunięty o ok. 40 m w kierunku Rakoczego. Ruch pieszych odbywać się będzie wyznaczonymi tymczasowymi chodnikami. Taka organizacja potrwa ok 5. tygodni.
Wprowadzone zmiany są I etapem prac związanych z budową skrzyżowania łączącego ul. Bulońską
z ul. Nową Bulońską Północną.


Taka organizacja potrwa do końca września.2. Skrzyżowanie ul. Myśliwskiej z ul. Wołkowyską

  1. Na skrzyżowaniu ul. Myśliwskiej z ul. Wołkowyską wprowadzone zostanie jednostronne zawężenie chodnika od strony budowanej ul. Nowej Wołkowyskiej. Utrudnienia w ruchu związane są z budową ronda ul. Nowej Wołkowyskiej i będą dotyczyły jedynie pieszych.

Aktualizacja, 28.05.2018

W związku z postępem prac przy realizacji zadania Nowej Bulońskiej informujemy, iż od dnia 28.05.2018r. wyłączony z ruchu został odcinek ul. Stolema. Przedmiotowy odcinek ul. Stolema w układzie docelowym jest zlikwidowany, gdyż zgodnie z dokumentacją dojazd będzie tylko od zachodniej strony do Nowej Bulońskiej , natomiast od wschodniej zaprojektowane są schody terenowe.

Aktualizacja, 23.05.2018 r.

Uwaga kierowcy!
Informujemy, że z przyczyn niezależnych od inwestora, planowane wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w pobliżu budowy Nowej Bulońskiej Północnej zostało przeniesione na czwartek, 24 maja, na godzinę 11.

Przypomnijmy, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w terminie 24 maja – lipiec 2018 r. :
- zamknięcie zachodniej nitki ul. Jabłoniowej (pod wiaduktem WZ) i poprowadzenie ruchu nitką wschodnią dwukierunkowo
- na skrzyżowaniu ulic Limbowej i Kartuskiej powstanie tymczasowe rondo
- odcinki od ul. Kartuskiej do tymczasowego ronda oraz ul. Limbowa będą dwukierunkowe
- objazd do obwodnicy z ul. Kartuskiej zalecany przez Jasień, ze względu na brak możliwości zjazdu na trasę WZ z kierunku od ul. Kartuskiej (mapka w załączeniu)

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności!

Aktualizacja, 21.05.2018 r.

23 maja o godz. 13 budowa wkroczy w kolejny etap, co wiązać się będzie z utrudnieniami dla kierowców i pieszych.

- Wspólnie z Wykonawcą staraliśmy się tak opracować harmonogram prac, by jak najmniej wpłynąć na organizację ruchu. W tym celu prace podzielono na trzy etapy – wyjaśnia Jerzy Miotk, koordynator projektu z ramienia DRMG.

Prace w rejonie ul. Kartuskiej:

I etap – 23 maja – lipiec 2018 r.
- zamknięcie zachodniej nitki ul. Jabłoniowej (pod wiaduktem WZ) i poprowadzenie ruchu nitką wschodnią dwukierunkowo
- na skrzyżowaniu ulic Limbowej i Kartuskiej powstanie tymczasowe rondo
- odcinki od ul. Kartuskiej do tymczasowego ronda oraz ul. Limbowa będą dwukierunkowe
- objazd do obwodnicy z ul. Kartuskiej zalecany przez Jasień, ze względu na brak możliwości zjazdu na trasę WZ z kierunku od ul. Kartuskiej
Poniżej planowane etapy na najbliższe miesiące:
Prace w rejonie ul. Kartuskiej:
*II etap – lipiec – sierpień 2018 r.
- zamkniecie dwóch nitek ulicy Jabłoniowej (Nowej Bulońskiej) od ulicy Kartuskiej do zjazdu z łącznicy Armii Krajowej od strony Żukowa
*III etap – wrzesień – grudzień 2018 r.
- zamknięcie wschodniej nitki ulicy Jabłoniowej (Nowej Bulońskiej)
i ul. Limbowej
- ruch odbywać się będzie nowo wybudowaną ul. Kartuską oraz udostępnionym skrzyżowaniem ul. Jabłoniowej (Nowej Bulońskiej) z Kartuską i zachodnią nitką ul. Nowej Bulońskiej
- ruch z zachodniej nitki ulicy Nowej Bulońskiej zostanie przekierowany na wschodnią nitkę ul. Nową Bulońską przy skrzyżowaniu Warszawska – Jabłoniowa
* Podane terminy mogą ulec zmianie

Prace w rejonie ul. Bulońskiej:

I etap – 24 maja – wrzesień 2018 r.
- budowa ścieżek rowerowych oraz remont chodnika wzdłuż ul. Bulońskiej (istniejącej) na odcinku od ul. Rakoczego do ul. Myśliwskiej
- prace prowadzone będą sukcesywnie i nie będą generowały utrudnieńw ruchu pojazdów

Aktualizacja, 2.05.2018r.

Uwaga kierowcy! Ruszają prace przy budowie Nowej Bulońskiej Północnej
Prace w rejonie ul. Kartuskiej

Od poniedziałku, 07.05.2018 będą prowadzone roboty związane z przygotowaniem dodatkowych tymczasowych pasów ruchu przy ul. Jabłoniowej w obrębie węzła z trasą WZ. W ramach prac przygotowawczych wybudowane zostanie również tymczasowe rondo w ciągu ul. Kartuskiej i ul. Limbowej (przy markecie spożywczym) oraz prawo-skręt i tymczasowe nawierzchnie na zjeździe z ul. Jabłoniowej w trasę WZ. Roboty przygotowawcze będą trwały ok 1,5 tygodnia i nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu – będą odbywały się w większości poza jezdnią.
Po zakończeniu prac przygotowawczych, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu zachodniej nitki ul. Jabłoniowej (pod wiaduktem WZ) i puszczeniu ruchu nitką wschodnią dwukierunkowo.
Zalecany objazd z ul. Kartuskiej do obwodnicy będzie prowadził przez Jasień, ze względu na brak możliwości zjazdu na trasę WZ z kierunku od ul. Kartuskiej. Odcinek od ul. Kartuskiej do tymczasowego ronda oraz ul. Limbowa będą dwukierunkowe.

Prace w rejonie ul. Bulońskiej

W tym samym czasie rozpoczną się również prace związane z budową ścieżki rowerowej oraz remontem chodników w ciągu istniejącej ul. Bulońskiej, od skrzyżowania z ul. Marusarzówny do ul. Myśliwskiej. Roboty będą prowadzone w taki sposób, aby nie powodować znaczących utrudnień w ruchu pieszych.
Taka organizacja ruchu potrwa około 2-3 miesięcy (w zależności od warunków pogodowych i gruntowych oraz kolizji z uzbrojeniem podziemnym).

O kolejnych zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.