Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji na ul. Wosia Budzysza w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową linii tramwajowej na Stogach. Zmiany w ul. Wosia Budzysza w Gdansku.

Aktualizacja z dnia 18.07.2018 r.

Uwaga kierowco, rusza przebudowa linii tramwajowej na Stogach, zaczynamy od ul. Budzysza

We wtorek, 24 lipca rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy linii tramwajowej na gdańskich Stogach. Zaczynamy od remontu jezdni oraz ścieżki rowerowej przy ul. Wosia Budzysza. W związku z tym kierowcy będą musieli wybrać ulicą Sienną. Ruch tramwajowy będzie przebiegał bez zmian aż do września. Torowisko zostanie zamknięte po sezonie wakacyjnym.

Pierwszy etap przebudowy linii tramwajowej na gdańskich Stogach rozpoczniemy od prac rozbiórkowych na odcinku ul. Wosia Budzysza: od zjazdu na wysokości ul. Siennej do ul. Stryjewskiego.


tram stogi

Ruch samochodowy
Na czas prac ulica Budzysza zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego. Kierowcom zalecamy objazd przez ul. Sienną, która na czas prowadzenia robót będzie ulicą dwukierunkową.


Ruch tramwajowy
Tramwaje będą kursować bez zmian do września br. Roboty torowe rozpoczniemy po sezonie wakacyjnym.


Ruch pieszy
Ruch pieszy w obrębie prac odbywał się będzie po wyznaczonych tymczasowych chodnikach.


Taka organizacja będzie obowiązywać przez najbliższe miesiące. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować z wyprzedzeniem.

Komfortowo dla tramwajów, kierowców i pieszych
Istniejące torowisko tramwajowe zostanie przebudowane na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, biegnącego dalej wzdłuż Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej do Pętli „Stogi Plaża". To odcinek o łącznej długości ok. 3700 m (linia dwutorowa). Przebudowane zostaną także dwie pętle: tramwajowo-autobusowa „Pasanil" (ok. 350 m) i tramwajowa „Plaża Stogi" (ok. 450 m), na których pojawią się dodatkowo tory odstawcze. Aby mieszkańcom korzystającym z komunikacji miejskiej było wygodniej, na odcinku tym przebudowane zostaną przystanki tramwajowe. Będą one włączone do sieci TRISTAR, a także do systemu informacji pasażerskiej.


Prace podzieliliśmy na trzy odcinki. Pierwszy z nich obejmuje wspomniany remont na ul. Budzysza, na wysokości od skrzyżowania z ulicą Sucharskiego do skrzyżowania z ul. Skiby. Drugi odcinek obejmuje ul. Stryjewskiego, od skrzyżowania z ul. Skiby do skrzyżowania ul. Nowotnej z Kruczą oraz pętli „Pasanil". Ostatni fragment to prace od ul. Nowotnej i Kruczej do pętli „Stogi Plaża".


Dzięki tej inwestycji poprawi się jakość nie tylko torów tramwajowych i sieci trakcyjnej. Przebudowany zostanie również istniejący układ dróg (ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego, odcinek ul. Nowotnej) wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i trasami pieszo-rowerowymi. Łącznie przebudujemy ponad 2,5 km dróg, prawie 2 km chodników, oraz 1,2 km ścieżek rowerowych i tras. Wykonawca zmodernizuje także sieci wodociągowe i kanalizacyjne.


Przebudowa infrastruktury tramwajowej ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku realizowana jest w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa. Wykonawcą robót jest Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 110 min zł, z czego ponad 46 min zł to pozyskane dofinansowanie unijne, pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Gdańska. Przewidywany termin zakończenia robót to połowa roku 2019.