Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

W związku z planowanym na 17.06.2019 r. rozpoczęciem prac w ul. Na Stoku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Na wysokości ul. Na Stoku 3abcd nastąpi zwężenie jednego pasa ruchu i wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Od środy, 12 czerwca planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w ul. Wita Stwosza w Gdańsku polegającej na zamknięciu chodnika między ulicami Zacisze i Orkana. Ruch pieszy zostanie poprowadzony ścieżką rowerową na jezdni. Chodnik zostanie zamknięty również na ul. Polanki między ulicami Derdowskiego i Witkiewicza, a ruch zostanie poprowadzony druga stroną ulicy. Miejsca postojowe między tymi ulicami będą wyłączone z użytkowania. dojazd i dojścia do posesji zostaną zachowane.

Od 19 lipca (piątek), od godzin wieczornych przez cały weekend w obrębie ronda przy ul. Myśliwska/Wołkowyska obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Zmiana w organizacji ruchu związana jest z koniecznością wykonania ostatniej warstwy nawierzchni jezdni tj. warstwy ścieralnej.

 

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na ul. Okopowej

W nocy z niedzieli na poniedziałek (30.06./1.07.) planowane są zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Trakt Św. Wojciecha – Okopowej i Toruńskiej. W godzinach 0.30-4.30 nastąpi przełożenie ruchu na nowo wykonaną jezdnię ul. Okopowej. Jednocześnie zostanie zamknięty zostanie wlot ul. Toruńskiej na skrzyżowanie z ul. Okopową.

 

W poniedziałek (1.07) o godzinie 6.00 zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na Trakcie Konnym, polegająca na otwarciu prawego pasa drogi i zamknięciu lewego pasa Traktu.  Ponadto na krótkim fragmencie przy skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Curie-Skłodowskiej i na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Chodowieckiego zamknięty zostanie prawy pas al. Zwycięstwa. Nadal nie będzie można skręcić z Traktu Konnego w ul. Orzeszkowej. Objazd do ul. Orzeszkowej jest poprowadzony ul. Chodowieckiego.


 

Utrudnienia na ul. Zawodzie

W czwartek, 28 marca w godzinach porannych rozpoczną się prace drogowe na ul. Zawodzie. Zamknięty zostanie odcinek od przejazdu kolejowego do ul. Dworkowej.

Objazd zostanie poprowadzony ul. Niwki, ul. Gęsią, ul. Łanową, ul.Jelinki, ul. Modrą, ul. Na Szańcach. Mieszkańcy i właściciele firm będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

Na czas prowadzenia prac od 1 kwietnia zlikwidowany zostanie przystanek autobusowy na ul. Zawodzie. Najbliższy przystanek dla mieszkańców dostępny będzie na ul. Osiedle. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez cały czas trwania zadania. Koniec realizacji inwestycji planowane jest w sierpniu.