Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest wprowadzenie zmian w ruchu na ul. Okopowej. Zamknięty zostanie odcinek ul. Okopowej na wysokości Urzędów Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego. Ten fragment będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Ulica Toruńska zostanie otwarta dla ruchu w obu kierunkach. 

 

23 kwietnia, o godz. 6 rano rozpoczęły się prace związane z modernizacją Traktu Konnego. Od 23 kwietnia wyłączony z ruchu jest prawy pas Traktu Konnego, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego.

 

Utrudnienia na ul. Zawodzie

W czwartek, 28 marca w godzinach porannych rozpoczną się prace drogowe na ul. Zawodzie. Zamknięty zostanie odcinek od przejazdu kolejowego do ul. Dworkowej.

Objazd zostanie poprowadzony ul. Niwki, ul. Gęsią, ul. Łanową, ul.Jelinki, ul. Modrą, ul. Na Szańcach. Mieszkańcy i właściciele firm będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

Na czas prowadzenia prac od 1 kwietnia zlikwidowany zostanie przystanek autobusowy na ul. Zawodzie. Najbliższy przystanek dla mieszkańców dostępny będzie na ul. Osiedle. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez cały czas trwania zadania. Koniec realizacji inwestycji planowane jest w sierpniu. 

 

W dniu 21.03.2019 r. wykonawca robót przystąpił do prac związanych z rozbiórką istniejącej nawierzchni chodnika wzdłuż Al. Hallera po jej wschodniej stronie na odcinku od ul. Wczasy do ul. Dworskiej, a także w obrębie skrzyżowania z ul. Wczasy.

 

W poniedziałek, 11.03, w godzinach porannych na wspomnianym odcinku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ruch samochodowy na ul. Niepołomickiej, na odcinku Kampinoska-Przebiśniegowa będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, w stronę ulicy Starogardzkiej. W przeciwną stronę obowiązywał będzie objazd, który wyznaczony został ul. Srebrną i Kampinoską (os. Moje Marzenie).

 

 Ruszyła przebudowa ul. Złotników w Gdańsku.

W poniedziałek, 28 stycznia zamknięty został odcinek ul. Złotników – od wjazdu przy posesji nr 30/31 do skrzyżowania z ul. Świętego Ducha. Z uwagi na fakt, że ulica Złotników stanowi obecnie dojazd do ul. Świętego Ducha, wytyczony został objazd do ul. Targ Drzewny poprzez odwrócenie kierunków ruchu na ul. Świętego Ducha, na odcinku od ul. Węglarskiej/Kołodziejskiej, do skrzyżowania ul. Złotników z ul. Szewską.