Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 24 przy ul. Lilli Wenedy

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy do realizacji zadania polegającego na termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 24 przy ul. Lilli Wenedy.

logotyp unijny

 

 

W ramach inwestycji zostaną ocieplone ściany budynku. Wykonana zostanie nowa izolacja gmachu szkoły. Placówka zyska też nowe okna. W zakresie zadania znalazły się także prace związane z wymianą instalacji ciepłowniczej, elektrycznej i sanitarnej.

Inwestycja przewiduje również remont schodów zewnętrznych, frontonu i odtworzenie elementów dekoracyjnych przed wejściem do budynku. Ponadto wybudowana zostanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Wokół szkoły zostanie zamontowane oświetlenie LED.

Prace w SP 24 mają potrwać do końca lipca 2020 roku.

Inwestycja jest częścią programu kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych w Gdańsku, który  zyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dotacja przyznana została dla 30 obiektów. Koszty realizacji całego programu przewidziano na ok. 102,7 mln złotych. Łączna kwota dofinansowania unijnego to ponad 33,8 mln złotych.  

Aktualizacja, 30.04.2020 r.

Obecnie kontynuowane są prace związane z wykonaniem izolacji. Zakończono montaż nowych okien. Trwają roboty związane z wymianą instalacji ciepłowniczej.

SP24Wenedy 04 20 14

Aktualizacja, 20.02.2020 r.

Na terenie budowy wykonano już izolację stropodachu, ponadto wykonywana jest elewacja ścian budynku. Trwa wymiana okien w jednej z części szkoły.

SP24LiliWenedy 5

Aktualizacja 18.12.2019 r.

Rozpoczęto prace przy termomodernizacji budynku SP 24. Wykonywane są prace przy wymianie okien budynku.

SP24LiliWenedy 12 19 2

SP24LiliWenedy 12 19 8

Aktualizacja, 9.10.2019 r.

 4 października podpisano umowę na realizację zadania. Wykonawcą prac jest firma "Euro-Dach". Koszt inwestycji to 2,34 mln złotych. Realizacja zadania potrwa do lipca 2020 r.