Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zrealizowane

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Realizacja zadania polegała na wydzieleniu pasów rowerowych wzdłuż al. Jana Pawła II w Gdańsku, na odcinku ok. 1700 m w jedną stronę. Trasa rowerowa zaprojektowana została jako jednokierunkowa ścieżka dla każdej jezdni w danym kierunku.

Unijne logotypy

Przedmiotem zamówienia była realizacja dwóch zadań pn.


1) Przebudowa ciągu pieszego w celu dopuszczenia ruchu rowerowego wzdłuż Al. Grunwaldzkiej od Al. Żołnierzy Wyklętych do ul. Do Studzienki w Gdańsku oraz 
2) Budowa drogi rowerowej wzdłuż południowo-zachodniej strony Al. Grunwaldzkiej od ul. K. Szymanowskiego do Al. Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku.

Unijne logotypy

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania związanego z uzupełnieniem drogi rowerowej wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku. Celem realizacji zadania było zapewnienie ciągłości ruchu rowerowego i pieszego wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina w nawiązaniu do stanu istniejącego.

Unijne logotypy

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała zadanie polegające na budowie trasy rowerowej od Węzła Elbląska wzdłuż ulic Miałki Szlak, Sitowie do granicy Miasta Gdańska w rejonie skrzyżowania z ul. Elbląską.

Unijne logotypy

Celem inwestycji była budowa ścieżki rowerowej po nowym śladzie, stanowiącej przedłużenie istniejącej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż północnej jezdni alei Vaclava Havla i połączenie z istniejącą ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż wschodniej jezdni ulicy Łostowickiej.
Efektem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wydzielenie ścieżek rowerowych, wyznaczenie przejazdów dla rowerzystów przez jezdnie.

 

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.
W ramach projektu pn.: „Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013” Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała inwestycję polegającą na budowie ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Elbląskiej. Zadanie obejmowało budowę ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem od ul. Siennickiej do zakończenia ul. Miałki Szlak, na długości trasy około 2,7 km z wyłączeniem robót na skrzyżowaniu z Trasą Sucharskiego . Ścieżka posiada nawierzchnię z betonu asfaltowego w kolorze czerwonym.