Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej, od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

RPO EFRR

 

Przygotowujemy się do budowy drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej.

 Na fragmencie al. Grunwaldzkiej, od. ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej powstanie droga rowerowa. Budowa 450-metrowego odcinka potrwa 4 miesiące od daty podpisania umowy.  W związku z budową drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej nie tylko powstanie droga rowerowa, ale zostaną także przebudowane chodniki i zjazdy. Konieczne będzie także zamontowanie urządzeń zabezpieczających ruch pieszych i rowerzystów.  Realizacja inwestycji potrwa 4 miesiące od daty podpisania umowy. Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Otwarcie ofert nastąpi w drugiej połowie lipca.

Inwestycja będzie częścią programu  „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska.”

Termin realizacji: 5 miesięcy od daty podpisania umowy

oliwa

Aktualizacja, 7.10.2020 r.

Ogłoszono kolejny przetarg na realizację zadania. Termin realizacji określono na 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 2.09.2020 r.

Przetarg został unieważniony z uwagi na zbyt wysokie oferty.

Aktualizacja, 4.08.2020 r.

4 sierpnia poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Na realizację zadania zabezpieczono 1 082 630,00 zł. Wpłynęły dwie oferty:

  1. EUROVIA POLSKA S.A. - 1.308.276,31 zł
  2. „WPRD GRAVEL” Sp. z o.o - 1.374.364,69 zł

Oferty są obecnie analizowane.

 Aktualizacja, 30.06.2020 r.

 30 czerwca czerwca ogłoszono przetarg na realizację zadania. Otwarcie ofert zaplanowano na pierwszą połowę sierpnia.