Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa budynku warsztatowego przy Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy do budowy budynku warsztatowego przy Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku na potrzeby kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej w branży turystyka, sport i rekreacja oraz technik architektury krajobrazu w branży środowisko.

LoGoTyP

Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach zadania: Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkół zawodowych (RPPM.04.01.00-22-0016/16-00), w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zabudowa zlokalizowana jest w północno-zachodniej części działki. Budynek zaprojektowany został jako dwukondygnacyjny (parter + poddasze użytkowe), niepodpiwniczony, z dachem dwuspadowym pokryty dachówka ceramiczną. Ściany w części imitujące mur pruski w części pokryte okładzina ceramiczną nawiązują do istniejącej zabudowy. W obiekcie znajdować się będzie jedno wejście oraz wejście do pom. węzła c.o. z poziomu terenu od strony południowej. Budynek wyposażony zostanie w windę i jedną klatkę schodową. Dojazd i wejścia do budynku zostaną połączone z istniejącym układem komunikacyjnym na terenie szkoły. Projektuje się 12 miejsc parkingowych w tym 1 miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Dojazd do budynku będzie realizowany poprzez istniejącą wewnętrzną drogę, która jest połączona ze zjazdem z drogi publicznej, ul. Czyżewskiego. Na terenie planuje się: poszerzenie wewnętrznej drogi na odcinku projektowanego budynku do szerokości 5 m i zlokalizowanie wzdłuż niej 8 miejsc postojowych oraz dojścia do projektowanego budynku Pozostałe 4 miejsca postojowe zlokalizowane będą na wcześniejszym odcinku drogi dojazdowej do budynku. Główne wejście do budynku jest przewidziane od strony południowej i prowadzi do głównego holu komunikacyjnego ze schodami oraz windą.

W ramach zadania zostaną wykonane roboty budowlano - montażowe:
roboty ziemne;
roboty konstrukcyjne;
roboty wykończenowe;
roboty instalacyjne: sanitarne, elektryczne i teletechniczne.

Zostanie dostarczony i zamontowany szyb windowy przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Teren zostanie uzbrojony w:
przyłącze wod- kan, kan. deszczowa;
przyłącze energetyczne i teletechniczne;
drogi, ciągi piesze;
elementy małej architektury;
zieleń;
wyposażenie budynku w elementy nieruchome - montażowe na stałe;
wykonanie rolet wewnętrznych - sterowana elektrycznie z doprowadzeniem instalacji elektrycznej.

Termin realizacji: luty 2021 r.

Aktualizacja, 4.09.2020 r.

Na terenie budowy wykonano stropy pierwszej kondygnacji. W najbliższym czasie Wykonawca przystąpi do prac związanych z budową poddasza.

saik3

Aktualizacja, 11.08.2020 r.

Na terenie budowy wykonywany jest strop pierwszej kondygnacji budynku.

ZSAiKCzyzewskiego 08 20 7

Aktualizacja, 20.07.2020 r.

Na terenie budowy kontynuowane są prace murarskie na parterze budynku. W ramach prac powstają m.in. szyby windowe.

czy

Aktualizacja, 2.07.2020 r.

Wykonano już wszystkie fundamenty pod budynek warsztatowy. Obecnie murowane są parterowe ściany zewnętrzne obiektu.

SAVE 20200629 172125

 

Aktualizacja, 12.06.2020 r.

Wykonawca przystąpił do realizacji zadania. Dotychczas wykonano fundamenty. Obecnie trwa murowanie ścian. 

IMG 20200604 134039

 

 

Aktualizacja, 14.05.2020 r.

Podpisano umowę na realizację zadania z firmą ​Konsorcjum:  Mirosław Guzera ZRBIUT Michał Guzera Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego " AGNES". Koszt inwestycji to 4,15 mln złotych. Prace zakończą się w lutym 2021 r.

Aktualizacja,16.03.2020 r.

16 marca poznaliśmy oferty w przetargu. Wpłynęło 5 ofert, najniższa z nich opiewa na 4,15 mln złotych. Na realizację inwestycji zabezieczono 4,5 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane pod względem formalno-prawnym.