Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i modernizację budynku przy ul. Floriańskiej [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Podpisaliśmy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i modernizację budynku przy ul. Floriańskiej 2 w Gdańsku.

 


Obecnie obiekt przy ulicy Floriańskiej administrowany jest przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Cześć budynku użyczona jest Centrum Integracji Społecznej oraz Towarzystwu Św. Brata Alberta, a pozostały jego fragment jest nieużytkowany. Projekt uwzględni m.in. przebudowę hali znajdującej się na terenie przy ul. Floriańskiej na wielofunkcyjną salę z możliwością podziału na mniejsze pomieszczenia, utworzenie aneksu kuchennego i poczekalni.

Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano także wyposażenie obiektu w sprzęt audiowizualny. Projektant zaplanuje również wykonanie zielonego tarasu na dachu budynku o powierzchni ok. 80 m2 oraz wykonanie tylnego wejścia do budynku wraz z uporządkowaniem terenu przyległego i budową chodnika. Dokumentacja powinna być gotowa do końca listopada 2018 roku. Otwarcie ofert przewidziano na 13 marca.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.Umowa na opracowanie dokumentacji została podpisana 27.04.2018 r. i opiewa 81 672,00 zł. Prace nad projketem mają zakończyć się w listopadzie 2018 r.