Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Urządzenie przestrzeni przy ul. Styp-Rekowskiego [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

RPO EFRR

Przystąpiliśmy do realizacji zadania związanego z urządzeniem terenów zielonych przy ul. Styp-Rekowskiego.

W ramach Programu Rewitalizacji zagospodarowany zostanie plac przy ul. Styp-Rekowskiego na Starych Chełmie. Zadanie przewiduje utworzenie alejek, montaż ławek i koszy na śmieci, budowę monitoringu i oświetlenia. Ponadto doposażony będzie plac zabaw i siłownia pod chmurką.Projekt przewiduje również budowę fontanny, która zrealizowana zostanie w późniejszym terminie. Przewidziano zagospodarowanie terenu wraz z alejkami ścieżkami, zielenią i małą architekturą.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Termin realizacji: marzec 2021 r.

Chelm Styp Rekowskiego

Aktualizacja, 23.02.2021 r.

Trwają prace nad zagospodarowaniem placu. Teren jest wyrównywany. Montowane są urządzenia zabawowe.Zamontowano nowe słupy oświetleniowe.

styp3

Aktualizacja, 2.02.2021 r.

Na terenie placu trwa układanie krawężników i nawierzchni ścieżek. Ponadto zamontowano fundamenty słupów oświetleniowych.

styp1

Aktualizacja, 5.01.2021 r.

Wykonywany jest chodnik i ścieżki dla pieszych. Wykonano fundamenty pod słupy oświetleniowe, które zostaną zamontowane w najbliższym czasie.

styp1

Aktualizacja, 30.11.2020 r.

Ułożono część nawierzchni, na której zamontowane zostaną urządzenia zabawowe. Ponadto ułożono część krawężników.

styp

Aktualizacja, 4.11.2020 r.

Wykonywane są  fundamenty pod kolejne słupy oświetleniowe. Wykonawca prowadzi także prace przy budowie kolejnych alejek spacerowych.

styp3

Aktualizacja, 13.10.2020 r.

Wbudowano fundamenty pod słupy oświetleniowe. Wykonano część ścieżek spacerowych. Obecnie trwa wyrównywanie gruntu w miejscu, gdzie zamontowane zostaną urządzenia zabawowe dla najmłodszych.

styp

Aktualizacja, 14.09.2020 r.

W ubiegłym tygodniu trwał demontaż starych urządzeń zabawowych. W najbliższych dniach rozpocznie się korytowanie gruntu  pod nowe nawierzchnie, na których zamontowane zostaną elementy zabawowe i ławki. Wytyczane są nowe ścieżki spacerowe.

styp

Aktualizacja, 22.06.2020 r.

Podpisano umowę na realizację I etapu zadania. Wykonawcą prac jest firma Trakt Sp.z.o.o sp.k. Koszt prac to niecałe 1,1 mln złotych. Prace zakończą się w marcu 2021 r.

Aktualizacja: 5.05.2020 r.

5 maja poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Wpłynęło 6 ofert, z czego najniższa opiewa na 1 082 400 zł. Na zadanie zabezpieczono w budżecie 1 205 000,00 zł. Oferty są obecnie analizowane.