Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Urządzenie przestrzeni przy ul. Styp-Rekowskiego [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

RPO EFRR

Przystąpiliśmy do realizacji zadania związanego z urządzeniem terenów zielonych przy ul. Styp-Rekowskiego.

W ramach Programu Rewitalizacji zagospodarowany zostanie plac przy ul. Styp-Rekowskiego na Starych Chełmie. Zadanie przewiduje utworzenie alejek, montaż ławek i koszy na śmieci, budowę monitoringu i oświetlenia. Ponadto doposażony będzie plac zabaw i siłownia pod chmurką.Projekt przewiduje również budowę fontanny, która zrealizowana zostanie w późniejszym terminie. 

Przewidziano zagospodarowanie terenu wraz z alejkami ścieżkami, zielenią i małą architekturą.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Termin realizacji: 9 miesięcy od daty podpisania umowy

Chelm Styp Rekowskiego

Aktualizacja, 13.10.2020 r.

Wbudowano fundamenty pod słupy oświetleniowe. Wykonano część ścieżek spacerowych. Obecnie trwa wyrównywanie gruntu w miejscu, gdzie zamontowane zostaną urządzenia zabawowe dla najmłodszych.

styp

Aktualizacja, 14.09.2020 r.

W ubiegłym tygodniu trwał demontaż starych urządzeń zabawowych. W najbliższych dniach rozpocznie się korytowanie gruntu  pod nowe nawierzchnie, na których zamontowane zostaną elementy zabawowe i ławki. Wytyczane są nowe ścieżki spacerowe.

styp

Aktualizacja, 22.06.2020 r.

Podpisano umowę na realizację I etapu zadania. Wykonawcą prac jest firma Trakt Sp.z.o.o sp.k. Koszt prac to niecałe 1,1 mln złotych. Prace zakończą się w marcu 2021 r.

Aktualizacja: 5.05.2020 r.

5 maja poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Wpłynęło 6 ofert, z czego najniższa opiewa na 1 082 400 zł. Na zadanie zabezpieczono w budżecie 1 205 000,00 zł. Oferty są obecnie analizowane.