Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa i modernizacja budynku przy ul. Floriańskiej [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

EFRR 

 

Przystąpiliśmy  do przebudowy i modernizacji budynku przy ul. Floriańskiej 3 w Gdańsku.


Obecnie obiekt przy ulicy Floriańskiej administrowany jest przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Cześć budynku użyczona jest Centrum Integracji Społecznej oraz Towarzystwu Św. Brata Alberta, a pozostały jego fragment jest nieużytkowany. Projekt uwzględni m.in. przebudowę hali znajdującej się na terenie przy ul. Floriańskiej na wielofunkcyjną salę z możliwością podziału na mniejsze pomieszczenia, utworzenie aneksu kuchennego i poczekalni. Budynek zyska także podłączenie do wewnętrznej instalacji sanitarnej, wodociągowej i centralne ogrzewanie. Wykonawca wymieni instalację elektryczną i oświetlenie. Ponadto budynek zostanie docieplony. Przewidziano również wykonanie elewacji i nowego dachu.

Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano także wyposażenie obiektu w sprzęt audiowizualny. Projektant zaplanuje  wykonanie tylnego wejścia do budynku wraz z uporządkowaniem terenu przyległego i budową chodnika.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Aktualizacja, 25.03.2020 r.

Na terenie budowy kontynuowane są prace związane z wykonaniem elewacji i pokrycia dachowego.

IMG 20200320 121215

Aktualizacja, 27.02.2020 r.

Obecnie na terenie budowy wykonywana jest elewacja. Na ukończeniu są prace związane z ułożeniem pokrycia dachowego. Ponadto zakończono wymianę okien. W środku budynku kontynuowane są roboty wyburzeniowe i murarskie.

Florianska 02 20 6

 

Aktualizacja, 22.01.2020 r.

Na terenie budowy wzmcniono konstrukcję ścian. Prace koncentrują się na wymianie pokrycia dachowego i rozbiórkach elementów wewnątrz budynku.

Florianska 01 20 11

 

Aktualizacja, 19.08.2019 r.

Umowę na realizację zadania wygrała firma P.B.E. ELBUD GDAŃSK S.A. Koszt inwestycji to niecałe 1,37 mln złotych. Prace potrwają  10 miesięcy.