Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zagospodarowanie skweru przy ul. Gościnnej i skweru/parku przy ul. Związkowej [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

RPO EFRR

Podpisano umowę na  zagospodarowanie lokalnych przestrzeni publicznych skwer przy ul. Gościnnej i skwer/park przy ul. Związkowej z jednoczesnym pełnieniem nadzoru autorskiego.

Skwer przy ul. Związkowej

Jednym z najważniejszych elementów skweru będzie mini boisko do piłki nożnej oraz siłownia „pod chmurką”. Zaplanowano montaż dwóch stołów do gier w szachy i chińczyka, ławek i stojaków rowerowych. Na terenie skweru przy ul. Związkowej przebudowana zostanie także nawierzchnia placu zabaw, pojawi się także nowa roślinność. Ponadto zaplanowano montaż oświetlenia oraz monitoringu.

Skwer przy ul. Gościnnej

Prace zaplanowano także na skwerze przy ul. Gościnnej, gdzie wybudowany zostanie deptak, wzdłuż którego pojawi się oświetlenie. Na miejscu przewidziano także miejsce do grillowania z przenośnymi grillami. Nieopodal placu usytuowany zostanie parking rowerowy wraz z ławkami. Na skwerze przewidziano również strefę do gier podwórkowych. Atrakcją, z której ucieszą się najmłodsi mieszkańcy jest mini górka saneczkowa.

Prace na obu zadaniach mają zakończyć się w grudniu 2020 r.

Aktualizacja, 15.09.2020 r.

Na obu placach układane są płyty chodnikowe na ścieżkach spacerowych. Ponadto wyrównywany jest teraz, na którym pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci.

zw1

Aktualizacja, 18.08.2020 r. 

Na terenie inwestycji prowadzone są roboty ziemne związane m.in z układaniem krawężników oraz obrzeży placu. Równolegle trwa realizacja oświetlenia.  

OruniaPark 08 20 4

Aktualizacja, 17.07.2020 r.

Wykonawca przystąpił do prac. Obecnie trwają rozbiórki starych płyt chodnikowych. Następnie teren zostanie wyrównany.

zwi1

Aktualizacja, 22.06.2020 r.

Do końca roku skwery przy ul. Związkowej i Gościnnej przejdą metamorfozę. Właśnie podpisano umowę na ich zagospodarowanie. Koszt prac wyniesie niecałe 2,8 mln zł.Wykonawcą jest firma TRAKT Sp. z o. o. Sp. k.

Aktualizacja, 22.04.2020 r.

22 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Na przeprowadzenie inwestycji zabezpieczono 2 949 000,00 zł. Wpłynęło 9 ofert. Najniższa z nich opiewa na 2 799 976,92 zł. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 10.02.2020 r.

Przetarg na realizację obu zadań został ogłoszony 7 lutego. Otwarcie ofert zaplanowano na 10 marca.