Nowy etap życia rozpoczął się właśnie dla 96 małych gdańszczan. Najmłodsze gdańskie "Skarbeczki" mogą już rozpocząć poszukiwanie skarbów w nowo otwartym Żłobku przy ul. Kolorowej w Gdańsku. 27 marca Żłobek o wdzięcznej nazwie "Skarbek" został oficjalnie otwarty! Prezydent Paweł Adamowicz przy pomocy jednego ze "żłobkowiczów" otworzył drogę do wybudowanego staraniem Miasta obiektu. Oprócz najmłodszych i ich rodziców, w uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Rady Miasta, wykonawcy robót firmy Ekoinbud i Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. 

W placówce funkcjonować będą trzy oddziały z podziałem na grupy wiekowe. Każda grupa będzie miała oddzielne pomieszczenia, a w nich dostosowane do potrzeb rozwojowych zabawki i meble. Poszczególne oddziały będą miały do dyspozycji sypialnię z łóżkami i leżakami, bawialnię, łazienki przylegające bezpośrednio do sal. Przy toaletach będą także pomieszczenia przeznaczone do dezynfekcji nocników. Wejście do oddziałów prowadzi przez szatnie, wprost z holu głównego.

W budynku znajduje się kuchnia wyposażona w nowoczesny sprzęt oraz pomieszczenia techniczne. W obiekcie jest także tzw. atrium - sala pełniąca funkcję auli, miejsca spotkań i występów. Prawdopodobnie do końca kwietnia oddany zostanie przylegający do obiektu plac zabaw (zakończenie uzależnione jest od pogody). Zamontowano już urządzenia do zabawy, ale konieczne są jeszcze prace przy zieleni.

Żłobek realizowany był w systemie zaprojektuj i wybuduj. 


Czas realizacji: czerwiec – grudzień 2017 r.
Wykonawca: EKOINBUD
Koszt realizacji: ok. 6,5 mln zł (960 tys. zł dofinansowania z programu „Maluch”)