Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Spotkanie z mieszkańcami dotyczące modernizacji linii tramwajowej na Stogach

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

6 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Stryjewskiego odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami dzielnicy, dotyczące modernizacji linii tramwajowej na gdańskich Stogach.

Spotkanie poświęcone było przede wszystkim planowanym zmianom w organizacji ruchu. Mieszkańcy mieli możliwość zapozanania się ze szczegółowym harmonogramem robót i możliwymi utrudnieniami, jakie mogą wystąpić w trakcie ich trwania.

Modernizacja torów na Stogach rozpoczęła się na początku lipca. Obecnie prace prowadzone są na ul. Budzysza – Stryjewskiego na odcinku od ul. Kruczej do Trasy Sucharskiego. Natomiast, od soboty, 8 września prace rozpoczną się na kolejnym odcinku, tym razem od ul. Kruczej do pętli tramwajowej Stogi Plaża.

W spotkaniu uczestniczyli przedstwiciele DRMG oraz innych jednostek miejskich m.in ZTM-u, który odpowiada za organizację komunikacji zastępczej, jak również przedstawiciele wykonawcy inwestycji czyli firmy Aldesa. Po części informacyjnej, zgromadzeni mieszkańcy mieli mozliwość zadawania pytań.

Przypomnijmy,że przebudowa infrastruktury tramwajowej ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku realizowana jest w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa. Wykonawcą robót jest Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 110 min zł, z czego ponad 46 min zł to pozyskane dofinansowanie unijne, pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Gdańska. Przewidywany termin zakończenia robót to połowa roku 2019.

 

 

DSC04373

 

DSC04400

DSC04408

 

 DSC04430

DSC04425