Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa miejsc postojowych przy ul. Smoluchowskiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przedmiotem zadania była budowa miejsc postojowych po obu stronach ul. Smoluchowskiego w Gdańsku. Realizacja prowadzona była na odcinku od ul. Jarowej do skrzyżowania z ul. Cygańska Góra. W ramach inwestycji nowe miejsca postojowe powstana na wysokości wyjazdu ze szpitala zakaźnego. Zgodnie z dokumentacją projektową, w zależności od możliwości terenowych, przewidywane są miejsca prostopadłe oraz równoległe. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje m.in:
- budowę miejsc postojowych z płyt typu YOMB, 
- wykonanie wycinki zieleni, 
- wykonanie nasadzeń zastępczych, 
- usunięcie zbędnej ziemi i gruzu, 
- regulację urządzeń infrastruktury podziemnej. 

W efekcie realizacji w roku 2016 przy ul. Smoluchowskiego, powstało ok. 45 utwardzonych miejsc parkingowych (nawierzchnia z płyt), zlokalizowanych po stronie północnej ulicy. 

Realizacja pozostałych miejsc postojowych planowanych na tym odcinku ul. Smoluchowskiego możliwa będzie po sporządzeniu pełnej dokumentacji projektowej uwzględniającej usunięcie kolizji i planowana jest na rok 2017.

Wykonawca robót: TRAKT Sp. z o.o., Sp. k. z Gdańska, 
Czas realizacji robót: listopad - grudzień 2016 r. 
Koszt realizacji: 389 tys. zł 


Widok po zakończeniu realizacjiAktualizacja 16.11.2016 r.

9 listopada została podpisana umowa z wykonawcą - spółką Trakt z Gdańska. Zgodnie z umową, wykonawca na realizację powierzonego zadania będzie miał czas do 12 grudnia br.


Aktualizacja 31.10.2016 r. 

20 października w siedzibie DRMG odbyło się otwarcie ofert przetargowych złożonych w postępowaniu na budowę miejsc postojowych przy ul. Smoluchowskiego. O realizację zamówienia ubiegało się 3 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę na podstawie przyjętych kryteriów złożyła firma TRAKT Sp. z o.o., Sp. k. z Gdańska, z którą po uprawomocnieniu się decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty, podpisana zostanie umowa na realizację robót.