Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budżet Obywatelski 2021 - ruszyło głosowanie!

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

kliknij 1260x180 003

Rozpoczynamy kolejny etap Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku 2021!

GŁOSOWANIE NA PROJEKTY

TERMIN GŁOSOWANIA: 16 - 30 listopada 2020 r.

W 8. edycji Budżetu Obywatelskiego wybieramy spośród 357 projektów. Gdańszczanki i gdańszczanie zgłosi wiele ciekawych propozycji z zakresu: zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji i kultury, sportu i rekreacji, inwestycji drogowych i innych.

Ten rok jest wyjątkowy, po raz pierwszy możesz zagłosować na projekty Zielonego Budżetu Obywatelskego.

Kto może głosować ?

Do udziału w głosowaniu uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. 

Wystarczy mieszkać na stałe w naszym mieście.

Jak głosować ?

Każdemu głosującemu przysługuje łącznie 8 punktów: 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego oraz 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski znajdziesz bazę przydatnych informacji na temat Budżetu Obywatelskiego oraz samego procesu głosowania. Możesz zapoznać się z wszystkimi projektami, kóre zakwalifikowały się do tegorocznej edycji jak również dowiedzieć się więcej o zasadach głosowania. Wnioskodawcy znajdą tu również przydatne informacje, w jaki sposób promować swoje projekty oraz materiały promocyjne do pobrania.

Kwota przeznaczona na tegoroczna edycję Budżetu Obywatelskiego to 18 428 001 zł.

Do 7 grudnia 2020 r. poznamy szczęśliwych zwycięzców.

kliknij 1260x180 003