Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rewitalizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy SP 47

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania "Rewitalizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy SP 47-  ul. Reformacka 18".

reformacka szkola

W celu popularyzacji spędzania czasu wolnego w aktywny sposób w budżecie obywatelskim przegłosowano zadanie polegające na rewitalizacji przyszkolnego placu zabaw, który będzie dopełnieniem ogólnodostępnego kompleksu sportowo- rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszej dzielnicy. Obecny plac zabaw z racji swojego wieku i częstości użytkowania jest już mało atrakcyjny dla dzieci, nowy poprawi bezpieczeństwo ale również wpłynie na jakość i efektywność spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Na placu pozostanie obecna nawierzchnia trawiasta, planowane jest natomiast dodanie nowych sprzętów tj: huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, ścianki wspinaczkowe i tory przeszkód oraz koszy na śmieci i ławek. Z nowych atrakcji będą mogli korzystać młodsi uczniowie, dzieci przebywające w szkolnej świetlicy oraz dzieci mieszkańców osiedla.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowe zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.