Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Razem dla Wrzeszcza w ramach BO 2019

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Rozpoczęliśmy realizację zadania Razem dla Wrzeszcza w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Zadanie jest kontynuacją projektu z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego. Zakres zadania obejmuje wykonanie połączenia pieszego ul. Reymonta z osiedlem przy ul. Makuszyńskiego poprzez wykonanie schodów z prefabrykowanych elementów betonowych z jednostronną poręczą i zjazdem dla wózków. Ponadto zaplanowano modernizację chodnika wzdłuż ul. Róży Ostrowskiej i wykonanie miejsc postojowych. Wykonane zostanie także oświetlenie z monitoringiem przy Szkole Podstawowej nr 27, a także linarium na terenie szkoły.

Razem dla Wrzeszcza

Aktualizacja, 2.06.2020 r.

1 czerwca podpisano umowę na realizację zadania związaną z budową linarium. Wykonawcą jest firma Niweleta Adam Linko. Koszt to niecałe 170 tys. złotych. Prace potrwają do listopada 2020 r.

Aktualizacja, 26.05.2020 r.

26 maja poznaliśmy oferty w przetargu na dwie części zadania. Na modernizację chodnika zarezerwowano 108 tys. złotych, wpłynęło 10 ofert. Najniższa z nich opiewa na ponad 140 tys. złotych. Na drugą część zadania - projekt połączenia pieszego ul. Reymonta z osiedlem przy ul. Makuszyńskiego zabezpieczono w budżecie 192 tys. złotych. Wpłynęło 6 ofert, z których najniższa wynosi niecałe 146 tys. złotych. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 5.05.2020 r.

Ogłoszono przetarg na projekt połączenia pieszego ul. Reymonta z osiedlem przy ul. Makuszyńskiego poprzez wykonanie schodów z prefabrykowanych elementów betonowych z jednostronną poręczą i zjazdem dla wózków. Ponadto zaplanowano modernizację chodnika wzdłuż ul. Róży Ostrowskiej i wykonanie miejsc postojowych. Termin realizacji to 4 miesiące od daty podpisania umowy. Oferty poznamy w drugiej połowie maja.

Aktualizacja, 27.04.2020 r.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 27 zakończono prace związane z budową oświetlenia i monitoringu.

SP27Srebrniki 7

Aktualizacja, 22.04.2020 r.

22 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu. Na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj" zabezpioczono 200 tys. złotych.  Łącznie wpłynęły 4 oferty.  Najniższa oferta opiewa na ok. 170 tys. złotych. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 3.03.2020 r.

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie linarium, w trybie "zaprojektuj i wybuduj".  Prace mają potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja 18.10.2019 r.
30 września 2019 r. podpisaliśmy umowę na realizację części zadania dotyczącej budowy oświetlenia wraz z monitoringiem przy Szkole Podstawowej nr 27. Roboty wykona firma Automix Energetyka sp. z o.o. Prace potrwają do końca roku, a ich koszt wyniesie prawie 75 tysięcy złotych.

Firma PROINWESTA Anna Waniewska prowadzi prace projektowe przy częściach zadania dotyczących budowy przejścia pieszego z ul. Reymonta na ul. Makuszyńskiego oraz chodnika przy ul. Róży Ostrowskiej. Niebawem ogłoszone zostanie postępowanie na wykonanie linarium przy SP 27 w formule zaprojektuj i wybuduj.