Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Oruńskie Miasteczko Ruchu Drogowego w ramach BO 2019

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy  do realizacji zadania związanego z budową miasteczka ruchu drogowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 56 przy ulicy Małomiejskiej 8a.

Wielkość miasteczka ruchu zostanie dopasowana na etapie dokumentacji projektowej do możliwości terenowych. Będzie to pierwsza realizacja takiej formy małej architektury na obszarze Gdańsk-Południe. Miasteczka ruchu drogowego dają duże możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Może to być dobre pole doświadczalne, gdzie namacalnie można poznać znaki i ich funkcję w ruchu na drodze. Okoliczne przedszkola i szkoły podstawowe z dzielnicy Orunia, św. Wojciech, Lipce z pewnością skorzystają z takiego miasteczka. Projekt zakłada wybudowanie jezdni z kostki brukowej (6 cm) o średniej szerokości 2 metrów. Centralną częścią miasteczka będzie dwupasmowe rondo przy którym znajdą się ławki i kosze na śmieci. W miasteczku znajdzie się skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy, progi zwalniające, droga z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, droga jednokierunkowa, zwężenie jezdni oraz tzw. ósemka.

Po wykonaniu dokumentacji projektowej i przeprowadzeniu analizy kosztów realizacji wniosków do realizacji przewidziano:
- demontaż obecnego zagospodarowania terenu,
- roboty ziemne i wykonanie projektowanych nawierzchni,
- wykonanie miasteczka rowerowego,
- wykonanie placu zabaw,
- wyposażenie w elementy małej architektury.

Termin realizacji: 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Orunskie miasteczko ruchu d

Stan przed rozpoczęciem realizacji.

OMRD 6

Aktualizacja, 21.05.2020 r.

Na placu manewrowym zakończono układanie nawierzchni. Ponadto zamontowano ławki obok placu.

OrunskieMRDrog 4

Aktualizacja, 12.05.2020 r.

Na placu zabaw wyrównano już teren i zamontowano urządzenia. Na placu manewrowym układana jest nawierzchnia.

OrunskieMiasteczko 05 20 7

Aktualizacja, 3.04.2020 r.

Na terenie budowy trwaja prace związane z wyrównaniem podłoża. Do wyrównania terenu wykorzystywana jest koparka. Ponadto układany jest chodnik wokół przyszłego placu.

Sp56 01 04 20 10

 

Aktualizacja, 4.03.2020 r.

Wykonawca przystąpił do pierwszych prac przygotowawczych. W najbliższych dniach teren budowy zostanie wyrównany.

Aktualizacja, 23.01.2020 r.

Umowa na realizację zadania została podpisana Firmą Usługowo-Budowlaną Witold Cygert z Sierakowic. Koszt inwestycji to ok. 443 tys. złotych. Prace potrwają 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja 10.12.2019 r.
6 grudnia 2019 r. ogłosiliśmy postępowanie na wybór wykonawcy zadania (link do postępowania). Oferty można składać do 23 grudnia 2019 r.

Aktualizacja 11.07.2019 r.

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla zadania, którą na podstawie umowy z 3 czerwca 2019 r. sporządzi firma KONFIG Projektowanie i doradztwo techniczne Bartłomiej Figur z Gdańska, w terminie do października 2019 r. Jej koszt wyniesie prawie 18 tysięcy złotych.