Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Dokończenie modernizacji istniejącego ciągu pieszego - bulwar, na ciąg pieszo-rowerowy z wydzieleniem ścieżki rowerowej (II etap) w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania związanego z dokończeniem modernizacji ciągu pieszo-rowerowego od Parku Reagana do ul. Chłopskiej (II etap) w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Przypomnijmy, że w ramach BO 2015 zrealizowaliśmy zadanie związane z modernizacją ciągu pieszego, tzw. bulwaru, przebiegającego na odcinku od ulicy Chłopskiej w kierunku ul. Dąbrowszczaków z połączeniem do Parku Reagana. Bulwar o długości ok. 578mb, położony jest w ciągu historycznej osi widokowej z Parku Oliwskiego na Zatokę Gdańską. Realizacja zadania polegała na wykonaniu nowej nawierzchni ciągu pieszego z dodatkowym wydzieleniem pasa ścieżki rowerowej. Trasa pieszo-rowerowa stanowi bezpieczne połączenie drogi rowerowej w Parku Reagana z drogą przy ul. Chłopskiej.

Wykonawca: Drogomet Sp. z o.o.
Koszt realizacji: ok. 750 tys. złotych
Czas realizacji: październik 2018 r. - maj 2019 r.

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:Regana 03 19 2

 

Widok po zakończeniu realizacji zadania:
CiagPRRegana 06 19 2
Aktualizacja 14.05.2019 r.
Prace przy ukladaniu nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego dobiegają powoli końca. Układanie płytek betonowych trwa już na ostatnim odcinku ciągu, bezpośrednio przylegającym do ulicy Kaczyńskiego.

Regana Chlopska 05 19 7


Aktualizacja 26.04.2019 r.
Postępują prace przy układaniu nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego. Ułożono również nawierzchnię w miejscach planowanego montażu ławek.

rowerowy od Parku Regana 26 04 19 3

Aktualizacja 16.04.2019 r.
Na terenie modernizowanego bulwaru są kontynuowane roboty brukarskie, układanie krawężników oraz kostki brukowej.

Przymorze ciag piszRower 04 19 2

Aktualizacja 21.03.2019 r.

Kontynuowane są prace przy modernizacji ciągu pieszo - rowerowego. Trwają prace przygotowawcze  pod budowę ciągu pieszego z kostki brukowej. Ułożono już betonowe krawężniki wzdłuż chodników. Wykonawca zabezpieczył zieleń i przystąpił do prac rozbiórkowych starego ciągu spacerowego.

ciag pieszo rowerowy od Parku Regana do Chlopskiej 03 19 5

Aktualizacja
16 października 2018 r. podpisano umowę na modernizację istniejacego ciągu pieszego z firmą Drogomet Sp. z o.o. Na realizację zadania wykonawca ma czas do maja 2019 r.