Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - II etap ścieżki pieszo-rowerowej Łostowice Świętokrzyska do Parku Oruńskiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przystąpiliśmy do realizacji zadania: II etap ścieżki pieszo-rowerowej Łostowice Świętokrzyska do Parku Oruńskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.


Złożony wniosek przewiduje wykonanie drugiego etapu ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 1 km, na odcinku od zbiornika "Augustowska" do Parku Oruńskiego (I etap zrealizowano w ramach BO 2017). Wykonanie utwardzenia i dostosowanie ścieżki dla pieszych i rowerzystów, a także ustawienie ławek i koszy na śmieci zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i zwiększy komfort osób spacerujących od zbiornika "Augustowska" do zrewitalizowanego Parku Oruńskiego. Ponadto, inwestycja zwiększy atrakcyjność tej części miasta.

Termin realizacji - sierpień 2019 r.

Widok przed realizacją zadania 

 

Aktualizacja 23.04.2019 r.

Wykonawca rozpoczął roboty ziemne na trasie realizowanej ścieżki pieszo-rowerowej. Rozpoczęto również układanie podbudowy pod przyszłą nawierzchnię ścieżki.  Na części przyszłej ścieżki ułożone zostało kruszywo.

IIEtapLostiwiceSciezka 04 19 56Aktualizacja 09.04.2019 r.
W przetargu ogłoszonym w styczniu 2019 r. o realizację zadania starały się cztery firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WPRD Gravel. Umowa z wykonawcą została podpisana 20 marca 2019 r. Koszt realizacji robót wyniesie ponad 961 tys. złotych brutto. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia prac do 20 sierpnia 2019 r.