Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Remont schodów łączących Siedlce z Suchaninem w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przygotowujemy się do zadania remont schodów łączących Siedlce z Suchaninem w ramach BO 2018.

Zadanie zakłada remont schodów łączących Siedlce z Suchaninem (wymiana nawierzchni na dojściach do schodów łączących ul. Nad Jarem oraz Skarpową z ul. Powstańców Warszawskich, remont stopni schodowych, uzupełnienie tynku na ścianach oporowych wraz z pomalowaniem, renowacja barier i poręczy stalowych).

Zły stan podjazdów dla wózków, stopni i poręczy wyklucza z korzystania ze schodów rodziców z wózkami, osoby starsze oraz niepełnosprawne. Schody te są bardzo istotne dla mieszkańców. Łączą obie dzielnice umożliwiając mieszkańcom dotarcie do marketów spożywczych, centrum handlowego, przychodni lekarskiej oraz komunikacji miejskiej położonych na Suchaninie. Wniosek zakłada, że obok schodów zostaną postawione 2 ławki umożliwiające odpoczynek, przy schodach zostanie zainstalowany monitoring w celu poprawy bezpieczeństwa oraz 2 latarnie oświetlające teren, zostanie postawiona tablica informacyjna przedstawiająca historię Siedlec, Suchanina i ul. Skarpowej.

Po wykonaniu dokumentacji projektowej i przeprowadzeniu analizy kosztów realizacji wniosku do realizacji przewidziano:
- remont schodów,
- remont murów oporowych,
- renowację balustrad,
- wymianę nawierzchni na dojściach do schodów,
- montaż elementów małej architektury,
- nasadzenia zieleni.

Lokalizacja planowanej inwestycji

Aktualizacja 30.10.2019 r.
30 października 2019 r. podpisaliśmy umowę z firmą Lehmann Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu. Na realizację zadania Wykonawca będzie miał czas do połowy grudnia 2019 r., a koszt robót wyniesie prawie 154 tysiące złotych.

Aktualizacja 17.10.2019 r.
16 października 2019 r. rozpoczęliśmy postępowanie (link) mające na celu wyłonienie wykonawcy zadania. Na oferty czekamy do 22 października 2019 r. do godz. 15.00.

Aktualizacja 11.09.2019 r.
W związku z zakończonym procesem uzgodnień wykonanej dokumentacji projektowej niedługo rozpoczniemy poszukiwanie wykonawcy zadania. Postępowanie rozpoczniemy jesienią 2019 roku.

Aktualizacja 13.04.2018 r.
9 kwietnia podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania z firmą ATELIER HARMOZA Sp.zo.o. z Gdyni. Na opracowanie dokumentacji wykonawca ma czas do sierpnia 2018 r.