Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Plac zabaw dla dzieci przy Parku Jordanowskim w Nowym Porcie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania związanego z budową placu zabaw dla dzieci przy Parku Jordanowskim w Nowym Porcie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Park Jordanowski pomimo bardzo dobrej lokalizacji nie jest w pełni wykorzystany. Plac zabaw w tym miejscu będzie doskonałym punktem docelowym spacerów oraz spędzania czasu wolnego z dziećmi.
W ramach złożonego wniosku na terenie objętym inwestycją pojawią się urządzenia zabawowe, ławki, wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa, a plac zostanie ogrodzony.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo zakres realizacji wniosku będzie konsultowany i uzgadniany z wnioskodawcą na poszczególnych etapach realizacji.

Widok przed realizacją zadaniaAktualizacja 11.09.2019 r.
Zadanie „Plac zabaw dla dzieci przy Parku Jordanowskim w Nowym Porcie” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 ze względu na lokalizację nie będzie mogło zostać zrealizowane w założonej formie. Z racji, że jest to teren pocmentarny, na uruchomienie realizacji zadania potrzebna była zgoda gdańskiego arcybiskupa, który jednak odmówił wydania zgody na takie zagospodarowanie terenu, sugerując, by znaleźć dla placu zabaw bardziej właściwą lokalizację na terenie dzielnicy. Mimo braku możliwości zrealizowania zadania w pierwotnym zakresie udało nam się znaleźć kompromisowe rozwiązanie: na terenie przeznaczonym na jego realizację planowane jest stworzenie strefy spokojnego wypoczynku (ławki, kosze na śmieci, stojak rowerowy, tablice edukacyjne dla dzieci). Nad strefą trwają obecnie prace koncepcyjno-projektowe, zaś jej realizacja planowana jest na 2020 rok.

Aktualizacja 12.04.2018 r.
6 kwietnia podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania z firmą LANDAR PROJECTS Sp.zo.o. Na opracowanie dokumentacji wykonawca ma czas do lipca 2018 r.