Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przystanek: Aktywne rodzinki z Olszynki w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy do realizacji zadania Przystanek: Aktywne rodzinki z Olszynki w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Zadanie polegać będzie na zorganizowaniu przystanku odpoczynku i rekreacji dla osób od 0 - 100 lat na Olszynce, przy 'Kolorowym Mostku' wzdłuż ul. Pustej. W tej części Olszynki brakuje infrastruktury sprzyjającej rodzinnemu spędzaniu czasu, aktywnemu i zdrowemu stylowi życia. Proponowane przez wnioskodawców miejsce jest dzisiaj zaniedbanym i zapomnianym zakątkiem, a mogłoby stać się wizytówką Olszynki, a dla mieszkańców zieloną plażą, placem bezpiecznych gier i zabaw, integrującym lokalną społeczność.

Planowane do wykonania działania: modernizacja istniejącego placu zabaw (z wykorzystaniem części sprawnych urządzeń), stworzenie siłowni pod chmurką, uporządkowanie terenu pod miejsce piknikowe (altanka, stoły i ławki) oraz częściowe oświetlenie terenu. Ku uciesze każdej rodzinki z Olszynki!

Po wykonaniu dokumentacji projektowej i przeprowadzeniu analizy kosztów realizacji wniosku do realizacji przewidziano:
- demontaż istniejących urządzeń zabawowych,
- montaż linarium,
- montaż urządzeń strefy workout,
- wykonanie nawierzchni żwirowej pod powyższe urządzenia,
- montaż ław piknikowych,
- wykonanie nawierzchni utwardzonej pod strefę piknikową,
- budowa oświetlenia (4 lampy),
- nasadzenia zieleni.

Termin realizacji: listopad 2019 r.

Mapa poglądowa z lokalizacją inwestycji


Widok przed realizacją zadania:
AktywneRodzinki 08 19 4


Aktualizacja 09.09.2019 r.
Nastąpił demontaż przeznaczonych do usunięcia urządzeń zabawowych. Rozpoczęto prace ziemne w miejscu projektowanych nowych nawierzchni, trwa wykonywanie podbudowy oraz układanie betonowych obrzeży.

AktywneRodzinkizOlszynki 09 19 3

Aktualizacja 26.06.2019 r.
19 czerwca 2019 r. podpisaliśmy umowę na realizację zadania. Wykonawcą została firma Union Invest sp. z o.o. z siedzibą w Lipuszu, która na realizację robót będzie miała 5 miesięcy. Koszt prac wyniesie ponad 207 tys. złotych.

Aktualizacja 24.04.2019 r.
18 kwietnia 2019 r. ogłosiliśmy przetarg na realizację zadania (link do postępowania na stronie internetowej). Na oferty wykonawców czekamy do 7 maja 2019 r. 

Aktualizacja 12.04.2018 r.

5 kwietnia podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania z firmą KONFIG Projektowanie i doradztwo techniczne Bartłomiej Figur.