Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa ul. Ojcowskiej w Gdańsku wraz z przebudową sieci wodociągowej oraz budową przejścia dla pieszych - BO 2017

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała zadanie mające na celu przebudowę ulicy Ojcowskiej w Gdańsku wraz z przebudową sieci wodociągowej.

Zakres rzeczowy zadania obejmował:

• przebudowę ulicy na długości ok. 300 m poprzez wykonanie nowej konstrukcji jezdni i chodników;
• budowę kanalizacji deszczowej;
• budowę oświetlenia w zakresie: demontażu istniejącego oświetlenia, montażu nowych słupów oświetleniowych;
• przebudowę kolizji sieci elektroenergetycznych;
• przebudowę sieci i przyłączy wodociągowych w ul. Ojcowskiej w Gdańsku;
• regulację studzienek;
• montaż oznakowania pionowego.

W ramach realizacji zadania wykonana została również przebudowa przejścia dla pieszych przez ul. Ojcowską w rejonie skrzyżowania z ul. Wyczółkowskiego z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnością z wykorzystaniem pasów ostrzegawczych i kierunkowych.

Przebudowa zakładła obniżenie krawężników po obu stronach przejścia równo z poziomem jezdni - zbudowanie strefy zatrzymania (tzw. pole uwagi) po obu stronach przejścia z wykorzystaniem płyt chodnikowych z wypustkami wraz z oznakowaniem kontrastowym. Przebudowa przejścia wykonywana była w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017


Wykonawca robót: TRAKT Sp. z o.o. Sp.k.
Czas realizacji: VII 2017 - VI 2018 r.

Termin zakończenia inwestycji - czerwiec 2018 r.

Planowany termin zakończenia inwestycji - czerwiec 2018 r.
Widok przed realizacją zadania

ojc1

Aktualizacja, 9.05.2018 r. 

Na ul. Ojcowskiej trwają prace wykończeniowe. Wykonana została już nowa nawierzchnia jezdni i chodników. Wykonawca zakończył już także prace przy budowie kanalizacji deszczowej i przebudowie sieci i przyłączy wodociągowych. 

ojcow1

ojcow1

Aktualizacja 04.04.2018 r. 

Na terenie budowy trwają prace wykończeniowe związane z układaniem nawierzchni chodników i jezdni. 

ojcowska 04.04

ojcowska 04.04

ojcowska 04.04

ojcowska 04.04

Aktualizacja, 15.03.2018 r.

Na terenie budowy kontynuowane są prace przy przebudowie chodników. Obecnie wykonywane są także prace związane z układaniem nawierzchni w pobliżu skrzyżowania ul. Ojcowskiej z ul. Wyczółkowskiego. 

ojco

123ojco1

Aktualizacja 6.02.2018 r.

Aktualnie na terenie budowy trwają prace wykończeniowe związane z wykonaniem podbudowy. Równocześnie wykonawca kontynuuje układanie nawierzchni jezdni oraz chodników.

ojco 2

ojco 2

Aktualizacja 12.01.2017 r. 

Aktualnie na terenie budowy kontynuowane są prace związane z układaniem kamiennej nawierzchni ulicy. Rozpoczęto również układanie chodników. Ponadto zakończono prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

ojcowskaaaa 4

ojcowskaaaa 4

ojcowskaaaa 4

ojcowskaaaa 4

Aktualizacja 19.12.2017 r. 

Kontynuowane są prace związane z wykonaniem podbudów oraz z układaniem kamiennej nawierzchni ulicy. Ponadto na ukończeniu są prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.Z uwagi na wiele czynników i utrudnień napotkanych na budowie m.in. kolizje z siecią sanitarną oraz z siecią teletechniczną; awarię kanalizacji sanitarnej podczas prac Saur Neptun Gdańsk, a także ze względu na panujące warunki atmosferyczne termin zakończenia realizacji zadania wydłuży się do kwietnia 2018 r. Za wszelkie niedogodności związane z budową przepraszamy!

ojcowska 133

ojcowska 133

Aktualizacja 01.12.2017 r.

Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy wykonawca na zrealizowanie zadania ma czas do 31.12.2017 r.

Aktualizacja 30.10.2017 r.

Obecnie na placu budowy kontynuowane są prace związane z wykonywaniem podbudów i przyłączy wodociągowych. Trwa budowa kanalizacji deszczowej.

ojco2

ojco2

Aktualizacja 06.09.2017 r. 

Na terenie budowy trwają prace związane z przebudową sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. W najbliższych dniach Wykonawca robót rozpocznie wykonywanie przyłączy wodociągowych. 

Ojcowska 02

Ojcowska 02