Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zagospodarowanie terenu „Okazała Strzyża” w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy do realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego polegającego na zagospodarowaniu terenu "Okazała Strzyża" w Gdańsku, przy ul. Wita Stwosza.

Na miejscu pojawią się ścieżki i chodniki. Nie zabraknie także nowych ławek i koszy na śmieci. W ramach zadania powstanie ogrodzony plac zabaw, na którym przewidziano m.in. ściankę wspinaczkową dla dzieci, trampolinę i piaskownicę. Teren wokół placu zostanie uporządkowany. Projekt przewiduje również nasadzenia roślinności i utworzenie tunelu oraz altany z wierzb. Planowane jest także stworzenie labiryntu.

Rozpoczęcie realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego 2017 przeciągnęło się w czasie w związku z koniecznością zmian w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego, które Rada Miasta Gdańska uchwaliła ostatecznie w marcu 2018 r. Dodatkowe opóźnienie wyniknęło w związku z trudnościami ze znalezieniem wykonawcy. Przetargi ogłoszone w sierpniu 2018 r. i październiku 2018 r. zostały unieważnione, gdyż złożone oferty znacząco przekraczały zakładany budżet. Udało się rozsrzygnąć kolejny przetarg, w styczniu 2019 r.

Termin realizacji - 7 miesięcy od daty podpisania umowy

Aktualizacja, 25.04.2019 r.
Trwają prace przy budowie chodników, układana jest podbudowa pod ich przyszłą nawierzchnię. Wykonawca ułożył również krawężniki. Rozpoczęto usypywanie kopca z głazów, który znajdzie się w centrum labiryntu z krzewów.

Park Strzyza 04 19 12Aktualizacja, 04.04.2019 r.
Zostały rozpoczęte prace przy zagospodarowaniu terenu. Wykonawca uporządkował dziko rosnącą roślinność i przygotował teren do dalszych prac. Rozpoczęto również budowę ścieżek i chodników oraz prace przy budowie placu zabaw. ParkStrzyza 04 19 5

Aktualizacja, 8.03.2019 r.

8 marca podpisano umowę na realizację zadania związanego z zagospodarowaniem terenu "Okazała Strzyża". Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Niweleta" Adam Linko. Koszt inwestycji to 849 tys. złotych. Termin realizacji to 7 miesięcy od daty podpisania umowy.