Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Dzieci z SP 81 bezpiecznie i komfortowo docierają do szkoły

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Głównym założeniem zadania była poprawa bezpieczeństwa dzieci - uczniów SP 81 oraz komfortu rodziców, którzy przywożą swoje pociechy na zajęcia. 

Wykonano:
1) Budowę leśnego odcinka ul. Balcerskiego
- droga jednokierunkowa,
- chodnik.Wykonawca dokumentacji projektowej: KONFIG Projektowanie i doradztwo techniczne Bartłomiej Figur z Gdańska
Termin wykonania DP: luty-czerwiec 2016 r.
Koszt wykonania DP: 38 tys.zł
Wykonawca robót: Drogomet z Gdańska
Termin wykonania: listopad-grudzień 2016 r.
Koszt realizacji: ok. 215 tys. zł

Aktualizacja 9.01.2017 r. 

Dokumentacja projektowa dla powyższego zadania, obejmowała wykonanie utwardzonej drogi oraz chodnika na leśnym odcinku ul. Balcerskiego, jak również budowę miejsc parkingowych wzdłuż ul. Niedziałkowskiego, na odcinku od Balcerskiego do ulicy Korsarzy. Z uwagi na ograniczone środki przewidziane na realizację wniosku BO w 2016 r., wykonana została jedynie droga dojazdowa wraz z chodnikiem. Pozostała część zakresu robót, związana z budową miejsc postojowych, zostanie wykonana w pierwszej połowie 2017 r. wraz z budową wjazdu na basen przy ul. Siedleckiego.
Aktualizacja 30.12.2016 r.

Zadanie zostało wykonane, obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania pozwoleń administracyjnych na użytkowanie drogi, po otrzymaniu których, droga zostanie przekazana zarządcy drogi - Zarządowi Dróg i Zieleni w Gdańsku.Aktualizacja 14.11.2016 r.
10 listopada podpisana została umowa na realizację zadania z firmą Drogomet Sp. z o.o. z Gdańska. Planowany termin zakończenia robót to 13.12.2016 r.Aktualizacja 12.10.2016 r.

W dniu dzisiejszym w siedzibie DRMG odbyło się otwarcie ofert złożonych na realizację zadania związanego z budową leśnego odcinka ul. Balcerskiego. W postępowaniu przetargowym oferty złożyło 5 wykonawców. Obecnie komisja przetargowa sprawdza oferty pod względem formalno prawnym. 
Wybrany w przetargu Wykonawca w ramach udzielonego zamówienia wykona następujący zakres:
a)roboty ziemne i przygotowawcze;
b)drogę kategorii D o szerokości 4,5-5m, z płyt betonowych (typu IOMB); 
c)chodnik z płytek betonowych; 
d)dwa zjazdy z płyt betonowych (typu IOMB); 
e)nawiązanie się do istniejącej drogi w ulicy Niedziałkowskiego;
f)zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej; 
g)zagospodarowanie zieleni. 
Planowany termin zakończenia robót budowlanych to połowa grudnia br. 
Aktualizacja 11.08.2016 r.

Obecnie pozyskiwane są wszelkie decyzje administracyjne, niezbędne do wszczęcia postępowania, które ma na celu wyłonienie wykonawcy robót.

Aktualizacja 24 lutego 2016 r.

podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej z firmą KONFIG Projektowanie i Doradztwo Techniczne Bartłomiej Figur z Gdańska. Wybrany Wykonawca na sporządzenie projektu ma czas do 30 czerwca br.

balcerskiego as1