Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zrealizowane

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przebudowa Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, jak i inne działania podejmowane w ramach programu pn.: „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku”, miały na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części Gdańska tak, aby stała się ona ciekawym i wartościowym miejscem zamieszkania, pracy i wypoczynku zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. 

Zakończyła się realizacja zadania polegającego na budowie ciągu widokowego oraz placu zabaw na terenie parku Na Zboczu w Gdańsku.

Przebudowa i rozbudowa kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Łostowice - etap 1 obejmowała rozbudowę budynku kaplicy o nowe skrzydło stanowiące kontynuację kompozycji istniejącego budynku. W ramach zadania wykonane zostały roboty budowlano-instalacyjne związane z połączeniem istniejącego obiektu z nową kaplicą. 

Teren skweru w kwartale ulic: Szeroka, Grobla II, Świętojańska, Szklary w Gdańsku znajduje się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków. Inwestycja miała na celu rewitalizację skweru, dzięki której powstanie miejsce chwilowego wypoczynku w zabytkowej części Gdańska, a także miejsce spotkań dla okolicznych mieszkańców. 

Budynek dawnej Kuźni znajduje się przy ulicy Gościnnej 10. Jest to typ wiejskiego budynku mieszkalnego z charakterystycznym podcieniem wysuniętym przed zasadniczą część domu (tzw. dom podcieniowy). Dokładna data budowy obiektu nie jest znana, część historyków twierdzi, że powstał w 1800 a inni, że w 1880 r. Budynek został wpisany do rejestru zbytków w 1983 r. 

Miejski Teatr „Miniatura" jest jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce (jako instytucja powstał w 1952 roku). Realizuje repertuar dla całej rodziny. Powstają tu przedstawienia dla widzów już od 1 roku życia. Działalność teatru dopełniają także wydarzenia towarzyszące premierom oraz powstające we współpracy z innymi instytucjami kultury, wydawnictwami i organizacjami pozarządowymi. Są to m.in. warsztaty rodzinne, spotkania otwarte, debaty, kiermasze, festiwale i przeglądy.