Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rozbudowa cmentarzy komunalnych w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do opracowania dokumentacji projektowej pięciu cmentarzy w Gdańsku.

 Najszybciej powstanie projekt powiększenia Cmentarza Łostowickiego, który opracowany będzie do końca 2020 roku. Cmentarz ten zostanie rozbudowany w kierunku ul. Armii Krajowej. Łącznie powierzchnia tej nekropolii ma powiększyć się o 1,8 ha, co przełoży się na dodatkowych 1500 miejsc do pochówku.

Cmentarz Salvator ma w przyszłości rozbudowany od strony ul. Stoczniowców, co umożliwi powstanie 1000 miejsc spoczynku. Dokumentacja ma powstać wiosną 2021 roku. W tym samym terminie ma zostać opracowany projekt rozbudowany cmentarz parafialny przy ul. Kępnej. Obiekt ma w przyszłości powiększyć się o ponad 1,4 ha i 1900 miejsc pochówku. Z kolei na Cmentarzu Garnizonowym docelowo ma pojawić się 3000 dodatkowym miejsc. Obiekt przy ul. Dąbrowskiego zwiększy swoją powierzchnię o 2,17 ha. Projekt ma powstać latem przyszłego roku, podobnie jak dokumentacja dotycząca rozbudowy Cmentarza Srebrzysko. Ta nekropolia powiększy się o 2,14 ha i 1900 miejsc spoczynku.

Cmentarz Łostowicki zostanie rozbudowany w kierunku ul. Armii Krajowej.

CMLostowicki2020 2

Aktualizacja, 31.07.2020 r.

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla Cmentarza przy ul. Kępnej i Cmentarza Srebrniki. Koszt projektu wyniesie ponad 271 tys. złotych. Prace nad opracowaniem potrwają do końca września 2021 r.

Aktualizacja, 27.07.2020 r.

Poprzedni przetarg na 1 część zamówienia z uwagi na zbyt wysokie oferty został unieważniony. 24 lipca ogłoszono nowe postępowanie. Otwarcie ofert zaplanowano na połowę sierpnia. Opracowanie dokumentacji ma potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 16.06.2020 r.

Przetarg został ponowiony. 16 czerwca poznaliśmy oferty, które wpłynęły drugim przetargu. Na pierwszą część: Cmentarz Salvator przy ul. Stoczniowców i Cmentarz Garnizonowy przy  ul. Dąbrowskiego nie wpłynęła żadna oferta. Na drugą część zadania: cmentarz parafialny przy ul. Kępnej i Cmentarza przy ul. Srebrniki wpłynęły dwie oferty, z których najniższa opiewa na ponad 271 tys. Na projekt zarezerwowano 214 tys. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 15.05.2020 r.

15 maja poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla czterech lokalizacji. Przetarg podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy Cmentarza Salvator przy ul. Stoczniowców i Cmentarza Garnizonowego przy  ul. Dąbrowskiego. Na opracowanie tej części projektu zabezpieczono 197 tys. złotych. Wpłynęła jedna oferta na ponad 221 tys. zł. Druga część przetargu dotyczył terenu przyległego do cmentarza parafialnego przy ul. Kępnej i Cmentarza przy ul. Srebrniki. W budżecie zabezpieczono 233 tys. złotych. Wpłynęły dwie oferty, z których najniższa wynosi niecałe 300 tys. zł. Oferty są obecnie analizowane. 

 

Aktualizacja: 13.05.2020 r.

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji dla rozbudowy Cmentarza Łostowickiego. Projekt opracuje biuro GRIMA Architektura i Krajobraz sp. z o.o. Koszt to ponad 94 tys. złotych. Dokumentacja będzie gotowa do końca br.