Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przymorze Wielkie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Ulica Chłopska została zmodernizowana na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej. Zakres prac uwzględniał także remont zatoki autobusowej.

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska na zlecenie Gminy Miasta Gdańska zrealizowała zadanie, którego przedmiotem była poprawa stanu nawierzchni ul. Chłopskiej, od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej oraz budowa przejazdu przez skrzyżowanie ulic Chłopska/Pomorska w ramach zadania Rozwój Komunikacji Rowerowej w Gdańsku.
Zakres zamówienia obejmował wykonanie dwóch zadań:

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania polegającego na przebudowie ulicy Kołobrzeskiej w Gdańsku, od ul. Rzeczypospolitej do ul. Olsztyńskiej (etap I i II) wraz z przebudową sieci wodociągowej.

 

Przebudowany odcinek biegnie od ul. Olsztyńskiej do połączenia ul. Kołobrzeskiej z ul. Dąbrowszczaków.

W dniu 12.03.2010 Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg ograniczony na realizacje pierwszego etapu budowy ronda ulicy Gospody i ulicy Łokietka z tunelem dla pieszych pod ul. Łokietka.

W ramach projektu "Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013" finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła modernizację dwóch ścieżek rowerowych realizowanych pn.: 1. „Modernizacja ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Chłopskiej od ul. Kołobrzeskiej do ul. Pomorskiej - prawa strona, z łącznikami w Gdańsku”, oraz 2. „Modernizacja ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Rzeczypospolitej od ul. Hynka w rejonie ETC do ul. Kołobrzeskiej - prawa strona jezdni, z łącznikami w Gdańsku”. Dodatkowo w ramach udzielonego zamówienia wybudowano również pas skrętu w prawo z ul. Chłopskiej w ul. Pomorską w Gdańsku.