Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Młyniska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W ramach projektu pn.: „Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013”, którego głównym założeniem jest rozbudowa i integracja efektywnego, przyjaznego środowisku systemu transportu rowerowego, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania obejmującego budowę dwóch nowych dróg rowerowych tj.: Budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Klinicznej i ul. Marynarki Polskiej od ul. Hallera do ul. Reja w Gdańsku oraz Drogi rowerowej wzdłuż al. Jana Pawła II –odcinek od al. Rzeczypospolitej do ul. Hynka w Gdańsku.

W okresie od 21.07.2011 do 30.05.2012 roku Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zmodernizowała wiadukt usytuowany nad torami kolejowymi w Gdańsku , stanowiący połączenie drogowe Al. Zwycięstwa i ul. Jana z Kolna. Wiadukt wybudowany został prawdopodobnie w 1907r. Konstrukcję nośną stanowią dwa stalowe łuki kratowe ze ściągami, pomiędzy którymi zawieszona jest jezdnia. W roku 1968 przęsło wiaduktu zostało podniesione o około 20cm w ramach elektryfikacji linii kolejowej.
W związku ze złym stanem technicznym, w wyniku modernizacji zdemontowano elementy stalowe i betonowe konstrukcji pomostu wiaduktu to jest poprzecznice, podłużnice, żebra pomostu i wsporników, blachy nieckowe pomostu, belki policzkowe, stężenia, płytę żelbetową pomostu, prefabrykowane płyty żelbetowe chodników oraz elementy wyposażenia (nawierzchnię, balustrady, bariery itp.). Segmenty nowej konstrukcji stalowego pomostu zostały scalone i połączone z dźwigarami konstrukcji kratowej a następnie osadzone na przebudowanych przyczółkach. Zmodernizowany wiadukt zabezpieczono antykorozyjnie i pomalowano na kolor żółty, a na nowym pomoście ułożono warstwę epoksydową . Zainstalowano na wiadukcie nowe oświetlenie i luminacje. W wyniku modernizacji uległa zmianie jego funkcja z przeznaczeniem głównie dla ruchu pieszego i rowerowego wraz z możliwością ruchu samochodowego do 3,5 tony, a także samochodów uprzywilejowanych.

 

RPO EFRR PL

 

 Przystąpiliśmy do realizacji zadania polegającego na budowie budynku dydaktycznego w Zespole Szkół Energetycznych.

 

Przystąpiliśmy  do realizacji zadania polegającego na przebudowanie basenu w Zespole Szkół Energetycznych przy ul. Reja 25.

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016, zakończyła zadanie, polegające na wykonaniu odcinka drogi dojazdowej do budynku ul. Marynarki Polskiej 134.

 

Zakończyliśmy zadanie związane z remontem chodnika przy ul. Zielony Trójkąt 1, wzdłuż budynku SP 69 w ramach BO 2017. W ramach zadania wyremontowano chodnik o długości ok. 150 m.