Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Krakowiec-Górki Zachodnie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Ulica Kępna jest jedną z najważniejszych ulic wschodniej części Gdańska. Po ubiegłorocznym remoncie pierwszego fragmentu ulicy, 16 maja ogłoszono przetarg na modernizację drugiego etapu. Realizacja inwestycji objeła ponad 600-metrowy odcinek.

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016, zakończyła realizację etapu I i II zadania, polegającego na poprawie stanu nawierzchni fragmentu ulicy Kutnowskiej oraz przełożeniu fragmentu nawierzchni na drodze łączącej się z ulicą Łęczycką oraz budowie łącznika pomiędzy ulicami Kutnowską i Łęczycką.

Zakończyliśmy realizację zadania z Budżetu Obywatelskiego polegającego na kontynuacji układania płyt typu jomb na ul. Kutnowskiej wraz ze zjazdami do posesji oraz spowalniaczami.

Realizacja zadania polegała na wykonaniu trzech nowoczesnych, kolorowych placów zabaw przeznaczonych dla dzieci z najmłodszych klas. Zgodnie ze standardami programu Radosna Szkoła wszystkie place pokryte zostały amortyzującą upadki nawierzchnią bezpieczną oraz wyposażone w urządzenia zabawowe. W ramach inwestycji wykonano także nawierzchnię trawiastą oraz dojścia. W trosce o komfort i bezpieczeństwo zarówno najmłodszych jak i ich rodziców place zabaw są ogrodzone i dostępne również w godzinach pozalekcyjnych.