Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rozbudowa układu komunikacyjnego Trójmiasta z układem komunikacyjnym wielofunkcyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej (projekt partnerski z Sopotem) - Etap 1

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W dniu 12.03.2010 Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg ograniczony na realizacje pierwszego etapu budowy ronda ulicy Gospody i ulicy Łokietka z tunelem dla pieszych pod ul. Łokietka.Skrzyżowanie ulic Gospody, Łokietka i Rybackiej – stan przed realizacją inwestycji ( widok z ul. Rybackiej).

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego w Gdańsku wykonało w 2008 roku projekt obejmujący budowę Drogi Zielonej na odcinku od Al. Niepodległości/ul. Grunwaldzkiej do skrzyżowania ulic Gospody i Łokietka wraz z rondem Gospody i fragmentem ul. Łokietka i z tunelem dla pieszych. 
W pierwszym etapie na podstawie tego projektu zrealizowano budowę ronda ulicy Gospody i ulicy Łokietka z uzbrojeniem terenu oraz układem jezdnym i z tunelem dla pieszych pod ul. Łokietka.

Zadanie było współfinansowane w partnerstwie przez Gminę Miasta Sopotu i Gminę Miasta Gdańska. 

Inwestycja była realizowana od 1 czerwca 2010 roku przez firmę która zwyciężyła w przetargu - Strabag.

Odbiór inwestycji zakończono 3 czerwca 2011 r.

Koszt realizacji tej inwestycji wyniósł 7,98 mln zł