Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Ulica Cedrowa

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

8 czerwca br. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę ulicy Cedrowej łączącej ul. Kartuską z ul. Warszawską. Zadanie jest finansowane przez Gminę Miasta Gdańska oraz Gdańską Infrastrukturą Wodno-Kanalizacyjną sp. z o.o.

 


Obecnie jest to droga gruntowa wykorzystywana przez kierowców jako skrót na ominięcie korków na ul. Łostowickiej oraz przez działkowców położonego przy ulicy Ogrodu Działkowego ODNOWA.

Efektem rzeczowym będzie 840 –metrowa ulica o asfaltowej nawierzchni z jednostronnym chodnikiem, z sieciami wod-kan i kanalizacją deszczową i z oświetleniem na całej długości. Planowane terminy realizacji to rozpoczęcie w sierpniu 2010 i zakończenie w czerwcu 2011. 

Po realizacji nowa ulica ułatwi dojazd do rozbudowywanej części cmentarza Łostowice. Planuje się wykonanie zatok autobusowych dla planowanej miejskiej linii autobusowej, która będzie miała przystanek przy bramie cmentarnej. Zaprojektowano również parking na 300 miejsc przy cmentarzu, którego budowa zostanie zrealizowana w terminie późniejszym.

Wg informacji z Urzędu Miejskiego w najbliższych latach pomiędzy Trasą W-Z a górnym odcinkiem ul. Cedrowej powstanie nowe osiedle mieszkaniowe na ok.1.100 mieszkań, do którego dojazd będzie z ul. Cedrowej.

Bardziej szczegółowa mapa znajduje się pod tym linkiem (format .pdf)

Stan przed rozpoczęciem inwestycji.


Aktualizacja 14.07.2011 r.

W dniu 14.07.2011 roku znastąpiło odebranie zrealizowanego zadania w obecności przedstawicieli DRMG, Wykonawcy oraz ZDiZ.
Poniższe zdjęcia przedstawiają różne fragmenty nowo zbudowanej ulicy Cedrowa.


Aktualizacja 23.07.2010 r.
Umowa na realizację zamówienia z firmą SKANSKA S.A. została podpisana.

Aktualizacja 9.07.2010 r.
Dnia 8.07.2010 r. została wybrana najkorzystniejsza oferta złożona przez firmę: 
SKANSKA S. A.
ul. Gen. Józefa Zajączka,
01-518 Warszawa.


Aktualizacja 6.07.2010 r.
Komisja przetargowa w dniu 6.07.2010 r. dokonała otwarcia pięciu złożonych ofert i przystąpiła do oceny spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia oraz do badania i oceny ofert.