Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa ulicy Kołobrzeskiej w Gdańsku od ul. Rzeczypospolitej do ul. Olsztyńskiej (etap I i II) wraz z przebudową sieci wodociągowej.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania polegającego na przebudowie ulicy Kołobrzeskiej w Gdańsku, od ul. Rzeczypospolitej do ul. Olsztyńskiej (etap I i II) wraz z przebudową sieci wodociągowej.

 

 

Zakres rzeczowy zamówienia obejmował przebudowę ulicy Kołobrzeskiej na długości ok. 770 m oraz przebudowę sieci wodociągowej częściową wymianę po istniejącej trasie 916 m, po stronie budynków o numeracji nieparzystej, a po stronie budynków o numeracji parzystej o długości 93,5m wraz z przełączeniem (włączeniem istniejących) sieci i przyłączy. W ramach realizacji wykonano:
- wykonanie nakładki na jezdni, 
- budowę miejsc postojowych,
- przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, 
- przebudowę zatok autobusowych, 
- przebudowę chodników i ścieżek rowerowych, 
- budowę wysp kanalizacyjnych i zabruków, 
- przebudowę oświetlenia i sieci energetycznej, 
- przebudowę sygnalizacji świetlnej,
- przebudowę kanalizacji deszczowej, 
- montaż poręczy dla rowerzystów, słupków wygrodzeniowych, 
- zagospodarowanie zieleni.

Wykonawca:
Firma Budowlano - Drogowa MTM SA z Gdyni
Termin realizacji: 04.09.2016 r. - 30.11.2016 r
Koszt: ok. 3,3 mln zł

Widok przed rozpoczęciem realizacji


Widok po zakończeniu realizacji


Stan na dzień 5.12.2016 r.


Na terenie budowy trwają obecnie prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni tzw. warstwy ścieralnej. Równolegle wykonywane są prace brukarskie oraz prace związane z uporządkowaniem zieleni. Z uwagi na utrudnienia związane z przełączeniami sieci termin realizacji zadania został przedłużony do 16 grudnia br. 


Stan na dzień 2.11.2016 r.


Obecnie na terenie przebudowy trwają prace sanitarno-wodociągowe związane z wykonywaniem przewiertów. Zakończono już frezowanie nawierzchni, ustawiane są krawężniki. W drugiej połowie listopada na przebudowywanym odcinku wylewana będzie masa asfaltowa.


Stan na dzień 21.09.2016 r.


14 września podpisana została umowa na realizację zamówienia, w najbliższy czwartek (22.09) odbędzie się przekazanie placu budowy wyłonionemu w postępowaniu przetargowym wykonawcy. 

Stan na dzień 09.09.2016 r. 

8 września DRMG ogłosiła informację o wyborze najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu na wybór wykonawcy robot. Na podstawie przyjętych kryteriów największą ilość punktów uzyskała Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Po uprawomocnieniu wyboru z wyłonionym w postępowaniu Wykonawcą podpisana zostanie umowa na realizację.