Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa ulicy Nowotnej od ulicy Kruczej do pętli tramwajowej przy plaży w Gdańsku – zadanie 1 etap 2.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania polegającego na przebudowie ulicy Nowotnej, od ulicy Kruczej, do pętli tramwajowej, przy plaży w Gdańsku – zadanie 1 etap 2.

 

 

 


Przedmiotem realizacji było wykonanie miejsc postojowych wewnątrz pętli autobusowej Stogi Plaża oraz rozbudowa istniejącego parkingu, wraz z gospodarką drzewostanem, w ramach przebudowy ulicy Nowotnej, od ulicy Kruczej do pętli tramwajowej, przy plaży w Gdańsku – zadanie 1 etap 2Zakres rzeczowy zamówienia obejmował:

1) Roboty przygotowawcze w tym:
a) prace rozbiórkowe z wywiezieniem materiałów z rozbiórki i ich utylizacją,
b) prace ziemne,
c) wycinkę drzew i krzewów.
2) Roboty drogowe w tym: 
a) remont nawierzchni z trylinki,
b) nową nawierzchnię z trylinki,
c) nawierzchnię z płyt drogowych,
d) nawierzchnię z kostki betonowej,
e) krawężniki betonowe.
3) Wykonanie ogrodzenie z siatki na słupkach stalowych.
4) Docelową organizację ruchu.
5) Nasadzenia drzew i krzewów wraz z ich pielęgnacją w okresie gwarancji.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe BIMEL z Pruszcza Gdańskiego.
Czas realizacji: 7.11.2016 r. - 31.03.2017 r.
Koszt realizacji: ok. 830 tys zł

Stan realizacji prac dn. 21.02.2017 r.

Obecnie na ukończeniu są roboty związane z układaniem trylinki na dużym parkingu. W kolejnym etapie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych Wykonawca przystąpi do wykonywania rozmalowań miejsc parkingowych.

 


Stan realizacji prac dn. 7.02.2017 r.
W związku z zimową aurą, którą nie sprzyja robotom drogowym, prace prowadzone są z przerwami w okresie korzystnych warunków pogodowych. Realizacja zadania potrwa do końca marca.

 

 


Stan realizacji prac dn. 05.01.2017 r.

Obecnie na terenie budowy trwają prace związane z układaniem płyt betonowych typu trylinka na dużym parkingu. Mniejszy parking z płyt ażurowych (typu meba) został już wykonany. Wykonawca zrealizował również nasadzenia.

Stan realizacji prac dn. 25.11.2016 r.

Obecnie na terenie budowy zakończono już prace rozbiórkowe. Niebawem Wykonawca przystąpi do ustawiania krawężników.