Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ul. Obotryckiej w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przystąpiliśmy do budowy ulicy Obotryckiej w Gdańsku w ramach zadania: "Budowa i przebudowa dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta". 

Ulica Obotrycka w Gdańsku zyska w tym roku nową nawierzchnię z kostki betonowej.  Przetarg zakłada, że na odcinku Obotryckiej, od ul. Mściwoja II do istniejącej już jezdni, powstanie ciąg, po którym poruszać się będą mogły zarówno samochody, jak i piesi. Teren po obu stronach jezdni zostanie utwardzony. Wzdłuż ulicy przewidziana jest także budowa oświetlenia i sieci kanalizacji deszczowej. Wody opadowe z pasa drogowego będą odprowadzane za pośrednictwem 7 wpustów deszczowych do kanalizacji deszczowej. Inwestycja obejmie odcinek liczący około 250 metrów.

 

Termin realizacji: 6 miesięcy od daty podpisania umowy

Widok przed realizacją zadania

DSC04927

Aktualizacja 21.03.2019 r.

Wykonawca zakończył prace przy budowie kanalizacji deszczowej oraz ustawił studnię. Obecnie trwa  przygotowywanie koryta pod budowę ciągu pieszo-drogowego od strony  ul. Mściwoja.

Obotrycka 03 19 8

Aktualizacja, 7.03.2019

W związku z rozpoczęciem prac w ul. Obotryckiej, od poniedziałku, 11 marca (po porannym szczycie komunikacyjnym) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

W pierwszym etapie prac zamknięty zostanie odcinek ok. 100 m ulicy, w rejonie posesji ner 15,17,19,21. Dojazd do posesji i dojścia dla mieszkańców zostaną zapewnione. Wjazd na ulicę Obotrycką będzie zapewniony od ul. Mściwoja i od ul. Bora Komorowskiego. Taka organizacja potrwa ok. 2 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Zmiana podyktowana jest rozpoczęciem prac w ul. Obotryckiej, związanych z przebudową nawierzchni, budową oświetlenia i sieci kanalizacji deszczowej.

 Aktualizacja, 8.02.2019

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Obotryckiej. Prace potrwają 6 miesięcy. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Szelbruk z Sierakowic. Koszt inwestycji to ok. 679 tys. złotych. Inwestycja jest współfinansowanie przez spółkę Obotrycka Sp.z.o.o, która przeznaczyła na ten cel 350 tys. złotych.