Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Poprawa stanu nawierzchni ul. Świętokrzyskiej, od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przystąpiliśmy się do realizacji zadania polegającego na poprawie stanu nawierzchni ul.Świętokrzyskiej, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej.

Przystąpiliśmy do realizacji inwestycji polegającej na popraie nawierzchni ok. 350-metrowego fragmentu ul. Świętokrzyskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej. W ramach zadania przebudowane zostaną także chodniki wzdłuż drogi, które zostaną poszerzone dzięki budowie muru oporowego, który powstanie w pobliżu posesji przy ul. Świętokrzyskiej 78. Budowa muru oporowego w pobliżu posesji przy ul. Świętokrzyskiej 78 pozwoli na poszerzenie chodnika, który będzie wykonany z kostki betonowej.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, od nr 76a w kierunku ul. Wieżyckiej. Ponadto przebudowana zostanie sieć wodociągowa z przyłączami, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady. Roboty przy przebudowie sieci wodociągowej prowadzone będą na odcinku liczącym ok.  766 metrów. Prace te mają zakończyć się w grudniu. Ponadto w zakresie zadania znalazło się wydłużenie pasa skrętu w prawo z ul. Bergiela w ul. Świętokrzyską. Ta część zostanie wykonana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Na realizację tej części zadania wykonawca będzie miał 6 miesięcy (do lutego 2020 r. ).

 

Swietokrzyska

PoprawaSwietok 08 19 5 1

PoprawaSwietok 08 19 8

 

Aktualizacja 14.12.2019 r.

W nocy z piątku na sobotę zakończono prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni ul. Świętokrzyskiej.

Od soboty, 14 grudnia ok. południa ruch na całej długości ulicy Świętokrzyskiej będzie odbywał się dwukierunkowo. Do świąt lokalnie prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe, nie powodujące jednak większych utrudnień w ruchu.

 

 

Aktualizacja 27.11.2019 r.

Od czwartku, 28 listopada na ul. Świętokrzyskiej planowana jest zmiana tymczasowej organizacji ruchu. Ulica zostanie zawężona na odcinku od ul. Niepołomickiej do ul. I Brygady, na jezdni w kierunku Kowal. Ruch na tym odcinku będzie odbywał się wahadłowo. Na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Niepołomickiej przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy. Taka organizacja obowiązywać będzie do 18 grudnia br. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Swietokrzyska 21 11 19

 

 

 

Aktualizacja 22.11.2019 r.

Aktualnie na budowie usuwany jest stary asfalt. Rozpoczęto korytowanie i wykonywanie podbudowy pod jezdnię. Trwają roboty przy układaniu chodników oraz podjazdów do posesji. W najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie prac związanych z układaniem warstw nawierzchni asfaltowej.

Swietokrzyska 11 19 5 5

Aktualizacji 31.10.2019 r.

W poniedziałek, 4 listopada wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu na ul. Świętokrzyskiej, dzięki któremu utrudnienia w rejonie prac będą mniejsze. W ramach nowej organizacji wydłużony zostanie remontowany odcinek ulicy Świętokrzyskiej do wysokości skrzyżowania z ul. Niepołomicką. Ruch na ul. Świętokrzyskiej - tak jak dotychczas - odbywać się będzie wahadłowo. Taka organizacja potrwa ok. 3 tygodni.

Dodatkowo, w celu usprawnienia ruchu i zwiększenia przejezdności planowane jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Niepołomickiej. Ruch w ciągu dnia sterowany będzie ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej. W porze nocnej sygnalizacja świetlna będzie włączona. Taka organizacja potrwa ok. 3 tygodni. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.

 

Swietokrzyska 31 10 19

Aktualizacja 29.10.2019 r.

Kontynuowane są prace przy budowie kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa kanalizacji wodociągowej. Budowane są nowe chodniki oraz mur oporowy podtrzymujący skarpy posesji.

SwietokWiezycka 10 19 1

Aktualizacja 10.10.2019 r.

Od piątku, 11 października planowana jest zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Świętokrzyskiej polegająca na przeniesieniu ruchu z lewego pasa jezdni na prawy na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej . Na zawężonym odcinku jezdni obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Ruch sterowany będzie sygnalizacją świetlną, a dodatkowo w okresie szczytu porannego i południowego (w godzinach 6-10 i 14-19) sterowanie ruchem będzie wspomagane ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej.

Ruch pieszy odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach, drugą stroną ulicy.

Prace na wprowadzonej organizacji ruchu potrwają ok 5 tygodni. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie robót.

Aktualizacja 02-10-2019 r.

Na remontowanym odcinku ulicy wykorytowano ok. 100m drogi. Trwają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej oraz przy przebudowie sieci kanalizacyjnej. Rozpoczęto układanie nowych chodników.

swietokrzyska 2 10 19 10 1

Aktualizacja 05.09.2019 r.

W czwartek, 12 września w godzinach porannych, planowane jest rozpoczęcie prac na ul. Świętokrzyskiej. Z uwagi na długość przebudowywanej ulicy oraz zakres przedsięwzięcia, prace prowadzone będą etapowo na odcinkach o długości  ok. 50 metrów.

Etap I organizacji ruchu obejmuje wyłączenie z ruchu jednego pasa jezdni ul. Świętokrzyskiej (kierunek Gdańsk)  na odcinku od skrzyżowania z ul. Wieżycką do posesji nr 69. Prace prowadzone będą na odcinkach ok. 50 m, a zawężenie jezdni przesuwać się będzie w miarę postępu robót. Na zawężonym odcinku jezdni obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Ruch sterowany będzie sygnalizacją świetlną, a dodatkowo w okresie szczytu porannego i południowego (w godzinach 6-10 i 14-19) sterowanie ruchem będzie wspomagane ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej.

Ruch pieszy odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach, drugą stroną ulicy.

Prace na wprowadzonej organizacji ruchu potrwają ok 3 tygodni. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie robót.

Zmiany spowodowane są rozpoczęciem inwestycji polegającej na poprawie nawierzchni fragmentu ul. Świętokrzyskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej. W ramach zadania przebudowane zostaną także chodniki wzdłuż drogi, zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, od nr 76a w kierunku ul. Wieżyckiej i przebudowana sieć wodociągowa z przyłączami, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady. W zakresie zadania znalazło się także wydłużenie pasa skrętu w prawo z ul. Bergiela w ul. Świętokrzyską. Ta część zostanie wykonana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Cała inwestycja zakończy się w  lutym 2020 r.

 

Swietokrzyska

 

 

 Aktualizacja, 22.08.2019 r.

Przetarg na realizację zadania wygrała firma MTM S.A. Koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w sześć miesięcy od daty podpisania umowy.

Prace na ul. Świętokrzyskiej ruszą na przełomie sierpnia i września. O zmianach w organizacji ruchu informować będziemy z wyprzedzeniem w oddzielnym komunikacie.