Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Poprawa stanu nawierzchni ul. Świętokrzyskiej, od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na poprawie stanu nawierzchni ul.Świętokrzyskiej, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej.

 W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg dotyczący poprawy nawierzchni ok. 350-metrowego fragmentu ul. Świętokrzyskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej. W ramach zadania przebudowane zostaną także chodniki wzdłuż drogi, które zostaną poszerzone dzięki budowie muru oporowego, który powstanie w pobliżu posesji przy ul. Świętokrzyskiej 78. Budowa muru oporowego w pobliżu posesji przy ul. Świętokrzyskiej 78 pozwoli na poszerzenie chodnika, który będzie wykonany z kostki betonowej.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, od nr 76a w kierunku ul. Wieżyckiej. Ponadto przebudowana zostanie sieć wodociągowa z przyłączami, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady. Roboty przy przebudowie sieci wodociągowej prowadzone będą na odcinku liczącym ok.  766 metrów.

Wykonawca będzie miał na realizację zadania 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Swietokrzyska